مدرسه موسیقی (مهسا مهابادی-کارشناسی معماری)

معماران : دومینک کولن و همکاران

مکان : فرانسه
مساحت : 3400 متر مربع
سال احداث : 2009
   
مدرسه موسیقی یک واحد یکپارچه به طول 100 متر و عرض 40 متر است که عمود بر جاده احداث شده است و قسمتی از آن به طول 16 متر در یک فضای عمومی طراحی شده.
این محوطه وسیع رو به آسمان گشوده با رنگی شبتاب مهمان نوازی میکند و در اوایل غروب به تابش با نوری حیرت انگیز ادامه میدهد. پنجره های خلیج گون به بیننده اجازه میدهد که نگاهی گذرا به سالن اجتماعات داشته باشد تا لحظه ای از حرکات رقصندگان را ببینند .
در این ساختمان روشنایی طبیعی فراوانی وجود دارد .پوشش بیرونی ظاهری روستایی از بتونی معمولی دارد .بتونی که نقایص خود را آشکارا نشان می دهد . برخلاف آن مصالحی که در داخل آن استفاده شده بسیار لطیف و نفیس است . سطوح طلا کاری شده در داخل ان به نور پردازی ان کمک کرده . سالن کنفرانس از سه طرف از کابلهای کشیده شده آویزات شده است . دیوارها با کوچکترین جابجایی هوا حرکت میکنند بطوری که زخامت ناچیز ان آشکار میشود.فضای داخلی با فضای خارجی کاملا متفاوت است .نمای بیرونی با ظاهری دهاتی در نقطه مقابل فضای نفیس و با ارزش داخلیست.
 
 ( به نظر من تمایز نمای داخلی و خارجی جذابیت خاصی به آن بخشیده )
 
/ 1 نظر / 105 بازدید
ليلا موحدي صديق

لينك مرتبط با مطلب نيست ولي صفحه (پروژه دارالقرآن، طرح شکست خورده شهرداری تهران) رو خوندم جالب بود پيشنهاد ميكنم شما هم بخونيد.