نمونه ای برجسته در معماری سبز،(میثم مهدوی-کارشناسی ناپیوسته معماری)

ساختمان کاونسیل هاوس دو با شش ستاره سبز، با فناوری منحصر به فردش برنده ی جوایز متعددی در زمینه معماری، و معماری پایدار در استرلیا شده است. جدا سازی زباله ها در مبداء، لزوم اندازه گیری دمای داخل، کنترل میزان مصرف برق در طول شبانه روز، و تشویق کارمندان به استفاده از دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی برای آلوده نکردن محیط زیست، از فعالیت های عادی به شمار می آید.

CH2 یک ساختمان آینده نگر است که می تواند راهی را که استرالیا، و البته دنیا به سوی معماری پایدار طی می کند، نمایش دهد. این ساختمان در اگوست 2006 به بهره برداری رسید. فن آوری پایدار در تمام جنبه های آن و در هر 10 طبقه ساختمان رعایت شده است. تاسیسات تصفیه آبهای زیر زمین، کاربرد مواد تغیییر حالت دهنده در سرمایش، پنجره های خود کار برای خارج کردن گرما در شب، آفتابگیرهایی که با حرکت خورشید تغییر جهت می دهند و حتی ظروف نگه داری گیاهان در نما، همگی نشان از تفکری نو دارند.
CH2  استانداردهای جدیدی به ارمغان آورده که نشان می دهد چگونه یک ساختمان می تواند استاندارد های مالی، اجتماعی، و زیست محیطی را با هم رعایت کند.
(دلیل انتخاب:مرتبط بودن با پروژه تنظیم شرایط محیطی-از نقاط قوت صرفه جویی در مصرف آب وبرق واز نقاط ضعف هزینه بالای ساخت که با بهره برداری از آن هزینه ها برمیگردند)

لینک

/ 3 نظر / 49 بازدید
احمد مرادی

با تشکر از مطلبتان این ساختمان خیلی خوبی است چون تمام مبانی معماری پایدار را داراست واستفاده از انرژی خورشیداصول طراهی تهویه مناسب.

رضا بیرامی

ایده نوعی است و معماری سبز و معماری پایدار راه حل ایست برای صرفه جویی در انرِِِِِِزی

ایمان خانی

این نمونه ساختمان ها در استرلیا زیاد وجود دارد اما این ساختمان نمونه خوبی از معماری پایدار یکی از مهمترین مزایا آن استفاده از آب فاضلاب است وسیستم چرخشی هوا، کاش توضیحات بیشتری راجب دیتیل های اجرایی آن وجود داشت تا بهتر متوجه می شدیم