خانه های هوشمند (فرشاد بهمن آبادی - کاردانی عمران - ساختمان های بنی)

خانه‌ های هوشمند امروزه به عنوان یکی از بخش‌های مهم سیستم‌های مدیریت جامع ساختمان یا همان بی ام اس  مورد توجه واقع شده‌اند. خانه‌ های هوشمند باهدف ایجاد آسایش و امنیت برای کاربران به سرعت در حال توسعه می باشند.امروزه تکنیک‌های مختلفی برای اتوماسیون ساختمان‌های بزرگ بکار گرفته‌می‌شود از قبیل …
کنترل نور ،کنترل دما، کنترل درها و پنجره‌ها و پرده‌ها و یا سیستم‌های امنیتی و مدار بسته و غیره. علاوه برموارد یاد شده، در خانه‌ های هوشمند، کاربرد‌های دیگری نیز از قبیل کنترل مالتی مدیا، آبیاری گیاهان و غذا دادن به حیوانات خانگی نیز قابل تعریف است.
در یک خانه هوشمند صاحبخانه روشهای متعددی برای بهبود سیستم روشنائی خانه دارد . بعضی از این روشها باعث می شوند که زندگی در خانه برای ساکنین خانه مناسب تر و راحتتر گردد .
دلیل بنده برای انتخاب این موضوع این است که ما انسانها همواره بدنبال تجهیزات و تکنولوژی هایی هستیم که به کمک آن بتوانیم منزل خود را تحت کنترل تمام خود دربیاوریم  و راحت تر زندگی کنیم از امکانات رفاهی گرفته تا امنیتی .خانه های هوشمند این فرصت را به ما میدهند تا از همه ی امکانات به صورت یکجا استفاده کنیم از سیستم اینترکام گرفته تا سیسم اعلام حریق هوشمند .طرح خانه های هوشمند پروژه کاملا مدرن و خلاقانه ای هست و اگر بتواند به صورت عمده ایجاد بشود علاوه بر اینکه ایمنی و امنیت ساختمان را بالا میبرد باعث کاهش چشمگیر مصرف انرژی نیز میشود .
/ 4 نظر / 55 بازدید
سپیده احمدی

مطلب جالبی بود من خودم این خانهارا از نزدیکدر بعد کوچکتر ب به عنوان اسطبل اسبها دیده ام[چشمک][چشمک]

محمد عربی

فرشاذ جان مطلبت خیلی خوب بود.فقط یه سوال: این سیستم ها چگونه کار میکنند.و تو ایرانم از این سیستم استفاده شده یا نه ؟ و ا

فرشاد

نحوه کار سیستم در پست توضیح داده شده و هنوز در ایران طبق تحقیقات بنده از این سیستم به صورت عملی استفاه نشده