بزرگترین پل معلق جهان(هادی خسروابادی-عمران-اب و فاضلاب)

ژپل فرارو:
با ساخت بزرگترین پل معلق دنیا به طول ‌٢٨ کیلومتر، آفریقا و خاورمیانه به یکدیدگر متصل می‌شوند. این پل که ‌۴٠٠ متر بالاتر از سطح آب ساخته می‌شود، بزرگترین پل معلق جهان و بدون شک یکی از شگفتیهای جهان خواهد بود که با صرف ‌٢٠ میلیارد دلار احداث خواهد شد.
این پل، دو شهر یمن و جیبوتی را به هم متصل می‌کند و پروژه آن شامل طرح‌هایی برای توسعه این دو شهر نیز می‌باشد.این پل دارای شش خط برای حرکت وسایل نقلیه و چهار خط برای حمل و نقل ریلی خواهد بود.بزرگترین پل معلق جهان در یک منطقه زلزله خیز انجام می‌شود که این بر پیچیدگی‌های ساخت آن می‌افزاید و پیش‌بینی می‌شود که ساخت آن حدود ‌١٢ سال طول بکشد. یمن و جیبوتی به وسیله تنگه باب المندب در دریای سرخ از هم جدا شده‌اند که در فاصله بین این دو شهر، جزیره پریم در داخل این تنگه قرار گرفته است. این تنگه در بخش شرقی جزیره پریم ‌۵/٣ کیلومتر طول و ‌٢٠ متر از سطح دریا فاصله دارد و در بخش غربی، ‌٢٠ کیلومتر طول و ‌٣٠٠ متر از سطح دریا فاصله دارد.
 جالب بودن این پل برای من معلق بودن ان و متصل کردن افریقا به خاورمیانه بود و این باعث شد که این موضوع رو انتخاب کردم.
/ 5 نظر / 55 بازدید
پویا ارشادی

فکر کردن و تصور کردن این که همچین پلی که از روی یک جزیره گذشته و خاورمیانه و آفریقا رو بهم متصل کند برای من بسیار زیباست ولی بزرگترین و طولانی ترین پل معلق آبی در خلیج جیائوجوئو به طول 41.58 کیلومتر در چین به بهره برداری رسیده است.و در ضمن دوست داشتم بدونم ساخت و اجرای این پروژه دست کدوم کشور؟

مهدی موزیک چی

مطلب جالبی بود در صورت اجرا شدن برای کشور هایی که به هم وصل میشوند منافع زیادی خواهد داشت.

سعید دهنوی

به نظر من خیلی مطلب جالبی بود.

مسعود ملاجعفر

مطلبتون از نظر وسعت ساخت و ارتباط دادن شهرها چه از لحاظ گردشگری و چه از لحاظ حمل و نقل و بهبود اقتصاد حائز اهمیت است. ممنون میشم لینک داده شده را اصلاح کنید . پل های گلدن گیت در سانفرانسیسکو و کاپیلانو در کانادا هم از پل های معلق جالب هستند...

پروین مقصودی فر

جالب بود ولی توسط مهندسان چه کشوری احداث شده؟