نازکترین سد دنیا (عفت مهدی_ مهندسی عمران_ آب و فاضلاب)

دوستای من می دونید نازکترین سد کجای این دینای بزرگه؟؟؟؟؟؟!!؟!؟؟!!
درست حدس زدید! نازکترین سد تو کشور خودمونه،ایران! در شهر یزد که پر از بناهای تاریخی است. این بنا در نوبه خود تک است و بعنوان دیدنی ترین بنای طبس معرفی شده است که از مشخصات بارز این سد می توان به ابعاد آن اشاره کرد از جمله؛  60 متر ارتفاع و عرض تاج یک متری اش که توانسته لقب نازکترین سد دنیا را به خود اختصاص دهد.
به نظر من بنا های دیدنی و جذاب زیادی تو کشور عزیزمان وجود دارد که توانسته در سال تعداد زیادی از گردشگران را به خود جذب کند،علت انتخاب این موضوع این است که همیشه سر کلاس ها به ما گفتند بلند ترین سد و زیبا ترین سد و...، کدوم سد ها هستند! ولی متأسفانه هیچوقت نگفتند که در کشور ما هم سدی است که در هیچ جای دنیا مشابه آن وجود ندارد. بد نیست که با جاذبه ها و بنا های اصیل ایرانی هم آشنا شویم.
/ 10 نظر / 53 بازدید
زینب شیرمحمدی

با نظر شما موافقم

محمود قاسمی(کارشناسی عمران - ساختمان)

مهم ترین چیز اینه که بدونیم ایرانیان دارای قدمتی طولانی در معماری و علم مهندسی میباشد که اکثر این علوم به صورت تجربی و بعضا تجربی مهندسی میباشد . ممنون از معرفی خوبتون حتما وقت کنم یه سری به یزد میزنم.

نگار

متن خیلی قشنگی بود.تا حالا همچین چیزی نشنیده بودم.

سپیده احمدی

خیلی جالب بود بخصوص که در ایران بود

علیرضا میرزایی

منظور از نازک ترین ، نسبت ضخامت سد به ارتفاعه یا فقط ضخامته که در دنیا اوله؟

سیمین اسدی

سلام دوست خوبم متن جالبی بود به امید روزی که همه ی مردم دنیا با ایران وآثار با ارزش ایرانی آشنا بشن و مردم خودمون برای داشته هاشون ارزش قاعل بشن [چشمک]

مهناز صالحی

خیلی خوب بود منم با این بنا آشنا کردی و خوشحالم که در کشور خودمون اتفاق افتاده, ما بناهای دیدنی و جذاب زیادی داریم و خوبه که به این بناها بیشتر توجه شه.

عفت مهدی

در پاسخ به دوستانم باید یادآور بشم که این سد بخاطر عرض تاج یک متری اش بنام نازکترین سد شناخته شده است!