صحبت دوستانه با دانشجویان عزیزم

پس از اعلام نمرات در روزهای اخیر تعداد زیادی تماس تلفنی و ایمیل از بعضی عزیزان دریافت کردم که به دلایل گوناگون تقاضای اضافه شدن نمره داشته اند. لازم دونستم که چند مطلب رو با شما در میون بذارم.

همه ما در زندگی با مشکلات بزرگ و کوچکی دست و پنجه نرم می کنیم و تلاش می کنیم که بر اونها فائق بیایم. خیلی خوبه که برای حل این مشکلات با همدیگه همکاری و همفکری داشته باشیم تا استرس کمتری رو تحمل کنیم. اما یادمون باشه که مشکلات ما متعلق به خود ماست و انتظار و درخواست کمک نامتعارف از دیگران داشتن روا نیست. ما باید یاد بگیریم که مسائل رو خودمان رفع و رجوع بکنیم. اینکه من به هر دلیلی نتونستم در ترمی که گذشت مطالعه کافی داشته باشم و معدلم از 12 کمتر شده مشکل منه. این انتظار از یک استاد که 3 یا 4 یا 5 نمره به من اضافه کنه شرعاً، عرفاً و اخلاقاً نابجاست. اینکه تعدادی از اساتید عادلانه نمره ندادند و یا اینکه من درگیر مشکلات جسمی خودم یا اطرافیان بودم توجیه نمی کنه که من با در منگنه قرار دادن استاد بخوام واحد رو پاس کنم. خواهشم از همه شما عزیزان این هست که مسئولیت اونچه در ترم گذشته رخ داد رو بپذیرید و با روحیه در این جهت حرکت کنید که این مسائل در آینده مجددا اتفاق نیفتند. 

من اول به عنوان دوست و بعد به عنوان کوچکترین استادتون مشکلات بسیاری از شما رو در این یکی دو روز شنیدم و خواندم. واقعا از بروز چنین مسائلی متاسفم. پشت سر گذاشتن مشکلاتی مانند تعدد امتحانات در یک بازه کوتاه، مشکلات جسمی، مسائل خانوادگی، زایمان و ... بار های سنگینی هستند که بر دوش شما قرار گرفته اند. اما من ایمان دارم که با امید و تدبیر می توانید این مسائل رو حل کنید. من هم تا جایی که از لحاظ قانونی و اخلاقی مشکلی بوجود نیاید سعی دارم که به شما کمک کنم. با توجه به اینکه نمرات درسهای من به دلیل پاره ای از مسئولیتهایی که دارم دیر اعلام شد تصمیم گرفتم به همه شما دوستانم نمره ای اضافه کنم. لذا بین 1.5 تا 3 نمره بر حسب درس و متوسط نمره کلاس به هر شخص اضافه شده. مطمئن هستم که شما نیز با من هم عقیده هستید که همین میزان ارفاق نیز غیر متعارف می باشد که میتواند مشکلاتی برای شخص من در آینده با دانشگاه بوجود بیاورد. اما به هر صورت تصمیمی بود که گرفتم و اجرا هم شد.

شاید این میزان نمره برای بعضی کافی نباشد و مشکل آنها رو حل نکند که من مجددا اظهار تاسف می کنم. اما درخواست نمره بیش از مقدار فوق از جانب شما انتظار بجایی نیست. ضمن اظهار همدردی صمیمانه از تبعات بروز این مشکلات از شما خواهش می کنم از بیان مسائلی مانند مشروطی، اخراج، اتمام سنوات و ... در اعتراض ها خودداری کنید. با توجه به محدودیتی که از طرف دانشگاه مقرر شده امکان اضافه شدن نمره به دلایل فوق وجود ندارد. پیشنهاد می کنم اینگونه مسائل را با مدیر گروه مربوطه درمیان بگذارید. با توجه به شناخت طولانی که از این همکاران دارم مطمئنم که ایشان اگر منع قانونی وجود نداشته باشد به شما کمک خواهند کرد. 

سخنی هم با دانشجویان کوشایی که نمرات عالی کسب کرده اند دارم. ضمن تبریک به شما که تلاشتون به ثمر رسیده تقاضا دارم عنایت داشته باشید که نمره ای که در سیستم آموزش برای شما رد شده نیز شامل ارفاق می باشد. لذا از شما انتظار دارم که فقط اگر نسبت به برگه امتحانی اعتراض دارید برای من میل بزنید. مسائلی مانند معدل بالا و یا شاگرد اول بودن توجیه نمی کند که نمره بیشتری به شما اضافه شود.

در آخر برای همه شما آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم از تعطیلات تابستان نهایت لذت رو ببرید

 

/ 3 نظر / 37 بازدید
عبور راحت از فیلترینگ

عبور راحت از فیلترینگ بدون قعطی سرعت بالا با قابلیت باز کردن تمام سایت ها از جمله یوتیوب و فیسبوک کیفیت و پایبندی شعار ماست http://redvpn12.tk

ُلام استاد یک سری فایل برای پایان نامه ارشد روی سایت دانشگاه قرار گرفته اگر امکان دارد توضیحی در موردشون دهید

یک فروند دانشجوی کاردانی معماری

با سلام خدمت شما استاد محترم کمی حسودیم شد به دانشجویان شما! چقدر قانع کننده صحبت کردید :) من دانشجوی شخص شما نیستم ولی دانشجوی دانشگاه علاالدوله می باشم. کاش استاد ما هم اینگونه با دانشجوهای خود برخورد میکرد به جای اینکه بگوید : "همینی که هست!!" واقعا برای خودم متاسفم که به علت کمبود استاد در موسسه مجبورم 2 ترم دیگر رو همراه ایشون باشم. (در صورتی که من جزو کسانی هستم که بالاترین نمره هارو از ایشون میگیرم ) کاش رسیدگی شود..ای کاش!