تخریب ساختمان (لیلا جعفری-عمران- ساختمان)

افرادی که به ژاپن سفر کرده‌اند همواره به تعریف و تمجید از خیابان‌های تمیز و سیستم حمل و نقل عمومی موثر این کشور می‌پردازند، اما این‌ها تنها موارد خارق‌العاده ژاپنی‌ها نیستند. سیستم تخریب ساختمان‌های قدیمی در این کشور نیز در نوع خود بی‌نظیر است و به طور کامل با سیستم رایج در اکثر کشورها که موجب به هم ریختگی و ایجاد مشکلات مختلف برای محیط اطراف می‌شود، متفاوت است. در ادامه ویدیو باور نکردی مربوط به تخریب یک هتل بزرگ در ژاپن را مشاهده خواهید کرد.
دلیل انتخاب این موضوع برای بنده نحوه چگونگی تخریب و همچنین کم هزینه بودن آن (برای کشوری که در آن انجام میشود) بود ضمن اینکه شاید با دین این تصاویر و فلمهای نظیر آن شاید جرقه ای در ذهنها برای انجام  بهبودعملیات هایی نظیر این ایجاد شود...بنده خود در مستندی  که مربوط به تخریب زندانی در یکی از کشورها بود مشاهده کردم که قبل از تخریب اقدامات ایمنی با توجه به اینکه زندان دور از محل مسکونی بود انجام شد وضمن جدا کردن ضایعات فلزی قبل از تخریب  و فرستادن آنها برای ذوب و استفاده مجدد انجام شد  وپس ازجدا کردن آنها برجکهای دیده بانی توسط انفجار تخریب شد بگونه ایی که حتی پراکندگی و آلودگی زیستی کمی در پی داشت..
/ 3 نظر / 51 بازدید
محمد نیکوکار

با سلام. متاسفانه لینکی که گذاشتید مربوط به کلیپ مورد نظر نیست. و فقط یک سایت خبری می باشد. لطفا پیگیری کنید

لیلا جعفری

خیلی ممنون..پیگیری میکنم..در ابتدا البته به این صورت نبود....

بتول حسن دولابی

در ساختمان هاي بتني از ديناميت استفاده مي شود. بدين منظور حفره هايي را در ستون ها ايجاد مي كنند و مواد منفجره را درون آن حفرات جاسازي مي كنند. موج حاصل از انفجار بسيار شديد بوده و سبب خرد شدن بتن مي‌شود. انجام دادن اين كار در سازه هاي فولادي سخت تر است. در اين نوع ساختمان از ماده اي به نام RDX كه با سرعت 8230 متر در ثانيه افزايش حجم پيدا مي كند استفاده مي شود. فشار ناشي از اين افزايش حجم به قدري زياد است كه باعث شكسته شدن ستون ها مي شود. امروزه روش الكتريكي جايگزين روش هاي پيشين شده است، در اين روش، انتهاي سيم ها را به ماده قابل اشتعال وصل مي كنند، در اثر گرم شدن سيم، ماده قابل اشتعال كه به ماده منفجره اصلي مرتبط است شعله ور شده و انفجار رخ مي دهد. لازم به ذكر است كه تنها چند شركت در سراسر دنيا توانايي تخريب سازه را به روش مذكور دارند!