برج مدرن با نمای غشایی دوحه(بهنام شکوفه زاده-کاردانی عمران-کارهای عمومی ساختمان)

این برج که به نام برج آلفا معروف است، برجی است که فرهنگ  دوحه را فراتر از طراحی های سنتی به نمایش در میاورد،این برج زیبا را آقای استادیو زاویر ویلالتای طراحی کرده است.این برج با در نظر گرفتن محیط اطراف آن طراحی شده است تا باعث ایجاد هارمونی و هماهنگی خاصی با منابع طبیعی پیرامون شود.این سازه طوری طراحی شده است که بتواند در برابر تغییرات آب و هوایی دوام بالایی داشته باشد و از انرژی باد و خورشید برای تولید برق استفاده کند که باعث می شود این برج به یک سازه کاملا اکوسیستمی تبدیل شود، نمای بیرونی ساختمان ( نما ) برگرفته از طرح کاشی های Girih عربی سنتی است.
به نظر من: استفاده از این نما نه تنها باعث شده پروژه آلفا یک نشانی از سنت منطقه داشته باشد بلکه با سایه ملایمی که بر قسمتهای نیمه داخلی برج می اندازد به تامین نور خورشید کمک می کند دقیقا چیزی که خیلی کم در نماهای سازه های بزرگ کشور خودمون می بینیم ، امیدوارم خیلی زود سازه هایی به زیبایی این سازه ها تو کشورمون ساخته شود در ادامه شما رو از طریق لینک زیربه دیدن چند عکس از پروژه ی آلفا دعوت میکنم.
http://behnamabdi1991.persiangig.com/AlphaProjectXavierVilaltaStudio1.jpg
/ 15 نظر / 66 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سعید خداوردی

مطلب جالبی بود بهنام جان .

پوریا صافی

سلام ایده ی جالبی بود ایشالا پروژه بعدی وا3 خودمون !!! [چشمک]

محمد رجبی

سلام بهنام جان،واقعا جالب بود.منم امید وارم روزی ازاین سازه ها در کشورمان ببینیم.[ماچ][قلب][خوشمزه][گل]

مهدی شاهی

سلام مطلبت فوق العاده زیبا بود منم امیدوارم تو کشور خودمونم سازه هایی با این نماها ببینیم.

الهه سلگی

خوب بود و به نوعی آشتی بناهای مدرن با طبیعت است و هماهنگی بین محیط پیرامون و بنا باعث نوعی سازگاری محیطی می شود و بنا به عنوان جزیی از طبیعت و محیط شناخته می شود.

طاهروثوقی

دراین مطلب فقط نام طراح برج نوشته شده و اشارهای به ملیت طراح و نام و ملیت پیمانکار نشده است من مطمئننم که پیمانکار خارجی این برجو ساخته وو مهندسای کشورهای عربی 100 سال هم نمی تونن چنین برجی بسازن

بهنام شکوفه زاده

طاهر جان طراح و سازنده ی ( پیمانکار) این برج آقای استادیو زاویر ویلالتای هست. ایشون ملیت اسپانیایی دارن و تو شهر بارسلون زندگی می کنن. از اونجایی که ایشون طراح معروفی هستن من دیگه ملیت ایشون رو ننوشتم. [گل] ضمنا بین عربها هم میشه طراح و پیمانکارای ماهر و کاربلد پیدا کرد ، تو اینترنت یه سرچ کن شاید نظرت راجع به عربها عوض بشه! ممنون بابت نظرت

نوید گنابادی

جذب انرژش جالب بود.بسیار خوب

نوید گنابادی

[گل]

فاطمه احدزاده

خیلیم عالی بود مرسی [لبخند]