ساخت خانه های متحرک هاپکن (زینب اخوندزاده-کارشناسی تکنولوژی معماری)

ساخت خانه های متحرک یکی از متدهای پیشرفته در امر مقاوم سازی در برابر زلزله است از این روش در ساخت ساختمان ها، آپارتمان ها، کارخانه ها و ساختمانهای مراکز تجاری استفاده می شود. این روش بسیار کم خرج است و در مناطقی که از نظر مقاومت در مقابل زلزله از سطح پایینی برخوردارند و در نواحی زلزله خیز سراسر جهان واقع شده اند بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد بدین ترتیب تمامی اصول ساختمان سازی به سمت ساختمان سازی مکانیکی متحول می شود. این ساختمان ها در برابر تمامی بلایای طبیعی از قبیل سیل، آتشفشان، رانش زمین و همچنین در مقابل زلزله های خطرناک و مهیب و حملات تروریستی هم مقاوم می باشد.
با توجه به اینکه بشر به مکان هایی مقاوم در برابر زلزله نیاز دارد و با توجه به پیشرفت های تکنولوژی،می خواهم شما را با روش  مقاوم سازی به شیوه مهندسی ساختمانی "هاپکن" که نوعی مهندسی مکانیکی است اشنا کنم . که مدیریت و ابداع و سنجش تکنیکی آن را فردی به نام هاپکن به انجام رسانیده است.
/ 2 نظر / 45 بازدید
لیلا جعفری.عمران ساختمان

این نوع سیستم چه ابعاد و ارتفاعی از ساختمان را حمایت میکند؟بعبارت دقیقتر آیا میتوان در متراژ وسیع ازآن برای ساخت استفاده کرد و طبقات زیادی را با آن احداث کرد؟

زینب اخوندزاده

از لحاظ متراژ افقی ما محدودیت چندانی نداریم گرچه در هر چند متر مربع دز انقطاع تعبیه میشود . این نوع سازه بیشتر از 4 طبقه طراحی نمیشه.