خنک ترین هتل دنیا (الهه محمد خانی-کارشناسی معماری-معماری)

یکی از جاذبه های جالب شهر "کبک" کانادا هتل "de Glace" است که هر ساله از یخ ساخته می شود و به مدت 3 ماه در این شهر دایر است اما پس از این مدت آب می شود. تمامی اجزا این هتل از یخ ساخته شده است و از آن جایی که هرساله باید به طور کامل از ابتدا ساخته شود، این هتل هر سال نمای بیرونی و داخلی اش عوض می شود.این هتل 44 اتاق خواب دارد که می تواند از میهمانان پذیرایی کند و البته به دلیل آنکه این هتل یک منطقه توریستی است اتاق خواب ها در شب اول افتتاح هتل کاملا پر می شوند. دراین هتل تمامی امکانات زندگی وجود دارد و البته تمامی آن ها از یخ ساخته شده اند. به همین دلیل در تمام مدت اقامت باید لباس های کاملا گرم به تن داشت. برای دیدن عکس هایی از این هتل یخی به قسمت لینک مراجعه کنید.
جذابیت این موضوع خلاقیت در استفاده از مصالح موجود است. از آنجایی که برف و یخ در کشور سرد کانادا به وفور یافت می شوند و زیبایی های منحصر به فردی دارند از همین رو آن ها برف و یخ را از جمله گزینه های خود برای خلاقیت های می دانند و دست به ابتکارات جالبی می زنند که باعث می شود تا استفاده های متفاوتی بتوان از آن ها کرد.
/ 1 نظر / 38 بازدید
بهزاد امانی

ممنون از مطلب خوبتون.در معماری شگرف امسال این هتل یخی از داستان های «ژول ورن» در کتاب «سفر به مرکز زمین» اقتباس شده و در کنار آن یکی از لوکس ترین طراحیهای داخلی ارائه شده استاین هتل تا 24 مارس 2013 آماده پذیرایی از گردشگران است.