داربست مکانیزه‎ (افشین رضایی- کارشناسی عمران اب و فاضلاب)

با توجه به نیاز روز افزون به سرعت در اجرای فعالیتهای ساختمانی ، در کنار ایمنی و حفاظت عوامل انسانی ، و با نگرشی بر حوادث به وجود آمده به واسطه داربستهای ساختمانی غیر استاندارد نیروهای متخصص به ارائه این داربست جدید اقدام نموده اند. این داربست در انواع تک پایه و چند پایه در عرض های مختلف و برای هر ارتفاعی بدون محدودیت قابل ارائه می باشد.
این داربست متحرک با استفاده از استانداردهای روز جهان طراحی شده و علاوه بر سرعت در استفاده ، ایمنی و آرامش را به ارمغان می آورد این داربست جدید و مدرن علاوه بر اینکه یکی از پیشرفته ترین داربست های روز دنیا است می تواند در سرعت بخشیدن به اجرای فعالیتهای ساختمانی نقش بسزایی را ایفاء نماید.
نکات دیگری که در مورد این داربست متحرک می توان ذکر نمود سرعت در جابجایی داربست ، عدم نیاز به نیروی متخصص، ایمنی در ارتفاع و عدم محدودیت برای ارتفاعات مختلف را می توان نام برد.
/ 9 نظر / 75 بازدید
محمدرضارجبی

این نوع داربست ها خیلی مفید و با ایمنی بالا است میخواستم بدونم اینمتحرک بودن این داربست ها چگونه است؟ در ضمن از نظر هزینه چه فرقی با داربست های معمولی میکند؟ اقا افشین عمران اب چه به داربست[خنده]

منیره کیه

این داربستا به نظرم برای پروزه های بزرگ صرفه اقتصادی داره برای نگهداشتن ان از جک استفاده میکنن؟

الهام ترابی

جالبه ولی فکر نکنم کسی استفاده کنه اونم تو ایران که از جونشون واسه پول میگذرن.. احتمالا صرفه اقتصادی نداره..

علیرضا حبیبی

از شما متشکریم . مطلب جالبیست . لطفا بیشتر توضیح دهید.

فائزه گنجه

چه ایده ی مفیدو خلاقی [دست] اگه واسه کارفرما ها صرفه ی اقتصادی داشته باشه که فوق العادس

افشین رضایی

این داربست در انواع تک پایه و چند پایه در عرض های مختلف و برای هر ارتفاعی بدون محدودیت قابل ارایه می باشد. نوع اتصال به اسکلت بصورت پیچ ومهره و نگهدارنده ها هر 3 الی 4 متر به اسکلت فلزی ساختمان متصل می شوند. قیمت دستگاه به همراه اجرت نصب برای یک وجه ساختمان مبلغ یک صد میلیون تومان می باشد.(برای ارتفاع برجی حدودا" ۷۰ متری) هزینه اجرا داربست سنتی به نسبت نمونه های مکانیکی پایین می باشد این سیستم با استفاده از بازوی تعادلی و سبد 7 متری تا ارتفاع نامحدود قابلیت حمل وزن نزدیک به 1 تن (1000کیلو) را دارا می باشد حرکت دستگاه : حرکت افقی این دستگاه بوسیله بازوهای با قابلیت حرکت روی چرخ هایی که در زیر این بازوها تعبیه شده به راحتی باوارد کردن نیروی کم قابل جابجایی می باشد.(جابجایی دستگاه در حرکت عمودی (موتوری) و روی کابل ها صورت می پذیرد و از آن طرف برای جابجایی دستگاه در حرکت افقی (دستی) و روی چرخهای بازوها صورت می گیرد.)

شیوا سعادتی منش

مزایای این داربست بیشتر از معایب و نقاط ضعف آن است فقط اینکه از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست اما همانطور که خانم کیه نظر دادن من هم موافقم برای پروژهای بزرگ صرفه اقتصادی داره

افشین رضایی

بله ایران هم هست. قیمت دستگاه به همراه اجرت نصب برای یک وجه ساختمان مبلغ یک صد میلیون تومان می باشد.(برای ارتفاع برجی حدودا" ۷۰ متری)