بتن سبک ( فوم بتن )(صبا کرملو-کاردانی-عمران-ساختمان های بتنی)

ساختمان به طور مستقیم ( به لحاظ سبکی ویژه این نوع بتن ) و صرفه جویی در مصرف انرژی بطور غیر مستقیم( به لحاظ عایق بودن این نوع بتن در مقابل سرما و گرما و در نتیجه کاهش میزان مواد سوختی ) , از لحاظ اقتصادی گام های بلند و مهم امروزه مهندسین و معماران سازنده ساختمان در دنیا با استفاده از بتن سبک در قسمت های مختلف بنا با سبک کردن وزنی برداشته اند.ماده کف زا در ضمن اختلاط با آب در دستگاه مخصوص , با سرعت زیادی , حباب های هوا را تولید و تثبیت نموده و کف حاصل که کاملا پایدار می باشد در ضمن اختلاط با ملات سیمان و ماسه بادی در دستگاه مخلوط کن ویژه , خمیری روان تشگیل می دهد که به صورت درجا با در قالب های فلزی یا پلاستیکی قابل استفاده می باشد . این خمیر پس از خشک شدن با توجه به درصد سیمان و ماسه بادی دارای وزن فضایی از 300 الی 1600 کیلو گرم در متر مربع خواهد بود .
فوم بتن پوششی است جدید جهت مصارف مختلف در ساختمان که به علت خواص فیزیکی منحصر به فرد خود بتنی سبک و عایق با مقاومت لازم و کیفیت مطلوب نسبت به نوع استفاده از آن ارائه میدهد . این پوشش از ترکیب سیمان , ماسه بادی (ماسه نرم ) , آب و فوم ( ماده شیمیائی تولید کننده کف ) تشکیل میشود
/ 5 نظر / 65 بازدید
سعید دهنوی

مطلبی ک فرستادید خوب بود

مهدی موزیک چی

مطلب جالبی بود

محمد قربانیان

با سلام و عرض تشکر- بتن سبک یا فوم بتن جایگزین مناسب پوکه ریزی سنتی قرار گرفته - این محصول با توجه به عدم باربری در محل هایی مانند شیب بندی پشت بام- سطح ارتفاع دادن به آشپزخانه حمام و دستشویی (صرفا جهت پر کردن ) استفاده میشود. دستگاه تولید آن سه وردوی دارد. 1- ورود سیمان ۲- ورود آب ۳- ورود فوم ( که مانند مایع دستشویی می باشد و به صورت فوم اصلاح صورت می باشد به صورت گالنی به فروش می رسد) در دستگاه میکسری ( که به اندازه یک خودرو است) قرار میگیرد و پس از میکس به وسیله پمپی که در همان دستگاه قرار دارد به وسیله شلنگ به ارتفاعات ساختمان منتقل می شود.

محسن کردی

استفاده از فوم بتن در کف سازی باعث استفاده کمتر از پوکه معدنی شده و همچنین سرعت انجام کار را هم افزایش می دهد

محسن قدبیگی

استفاده از فوم بتن باعث صرفه جویی در استفاده از نیروی انسانی شده است. زمان کل کف سازی یک ساختمان 10 واحدی که 10 سانتی متر کف را پوشش دهد 2 الی 3 روز طول میکشد.