معماری داخلی (سیما تاجیک-مهندسی معماری-معماری)

هدف طراحی داخلی بهبود عملکرد فیزیکی و روانی فضا برای راحت سازی زندگی در آن است.طراح به هنگام طراحی فضای داخلی با دو مقوله سر و کار دارد:کاربرد آن فضا و احساس و تأثیری که می خواهد آن فضا بر استفاده کننده داشته باشد.
طراحی داخلی زندگی همه احاد جامعه را تحت تأثیر قرار می دهد و به هیچ وجه محدود به اقشار مرفه و خانه های اعیانی نیست.طراحی داخلی اغلب در ردیف هنرهای تجسمی به حساب آمده است.طراحی داخلی طیف گوناگونی از عناصر و مولفه ها از قبیل فرم,نور,رنگ,بافت,کف,سقف,دیوار,عناصر کارکردی و تزیینی و مبلمان را در بر می گیرد.
به دلیل علاقه به معماری داخلی و دکوراسیون داخلی و امکان استفاده بیشتر از خلاقیت های معمار در طراحی داخلی این موضوع را انتخاب کردم.نقطه قوت:کیفیت فضای داخلی از یک طرف تأثیرمستقیمی بر نحوه انجام فعالیت های ما در آن دارد و از طرف دیگراحوال و شخصیت ما را تحت تأثیر قرار می دهد.به نظر من نقطه ضعفی ندارد.

لینک

/ 6 نظر / 36 بازدید
ترنم رجبی

مطلبتون خیلی جالب بود. تو کتاب فنگ شویی راجب به طراحی داخلی صحبت شده بود و خیلی جالب بود که می گفت چیدمان مبلمان و رنگشون میتونه حتی توی رفتار های افراد اون خونه هم تاثیر گذار باشه. ینی میشه با چیدمان درست آرامش و حتی احترام رو توی خونه بیاریم!!! به نظر منم این مقوله (طراحی داخلی) توی زندگیامون خیلی تاثیر به سزایی داره... با تشکر[لبخند]

مریم اسمعیلی

به نظر منم این درسته که محیط اطراف و فضاها روی رفتار آدم ها و روحیاتشون تاثیر مثبت و منفی داره به خصوص استفاده از رنگهای متنوع ونوع چیدمان ممنون سیما جان جالب بود.

سحراحمدی

ممنون از مطلبت دوست عزیز ...به نظر من معماری داخلی بعضی از بناها خیلی بیشتر معماری خارجی آن حایز اهمیت است.و با در نظر گرفتن این نکات میتونیم بهترین عملکردو از فضاها داشته باشیم.

محمد مهدی نظری

ممنون از مطلب مفیدتون.البته برای یک طراح دکوراسیون لازم که باطراحی های متنوع روز آشنا باشد،برای همین مطالعه مجله منزل را به شما پیشنهاد میکنم. باتشکر

محمد نعیمیان

خیل ممنون از موضوعی که انتخاب کردی،شاید زمان های قدیم چندان به موضوع معماری و دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار و.... اهمییتی داده نمیشد اما امروزه خوشبختانه توجه زیادی به این مقوله میشه زیرا که دکوراسیون محیط به طور مستقیم روی افرادی که در ان محیط قرار میگیرند تاثیر میذاره با تشکر.

یونس دادبخش

معماری داخلی عنصری جدا نشدنی از معماری است که بی شک نیاز به ایده های تازه تر نیر دارد.