خانه وینچستر-عجیب ترین نقشه خانه دنیا(محسن صادقی،کاردانی معماری)

داستان < وینچستر هاوس> با یک نفرین شروع شد. این خانه که با راهنمایی ارواح بنا شد دارای عجیب‌‌ترین نقشه ‌خانه در دنیاست! < ویلیام ورت وینچستر> پسر < اولیور وینچستر> صاحب معروف کارخانه اسلحه‌سازی و وارث ثروت و شهرت او بود. تفنگ وینچستر که به < تفنگ هنری> معروف است انقلابی در طراحی اسلحه به ‌وجود آورد.
 در زمان جنگ‌‌های داخلی آمریکا شرکت اسلحه‌سازی وینچستر به ثروتی دست نیافتنی رسید و با قراردادهایی که با دولت می‌بست، روز به روز متحول‌تر می‌شد و

 همین موضوع، آغاز داستانی شد که به نفرین خانوادگی آنها مشهور و در نهایت منجر به ساخت عمارت عجیب و غریب وینچستر شد که هنوز هم مرکز توجه بسیاری از مردم و پژوهشگران ماوراءالطبیعه است.
نکته مورد توجه این موضوع پیوند خوردن معماری با توهمات انسانی ست که هم میتواند مورد پذیرش مردم قرار گیرد و هم رد شود،بهتر بود بیشتر به معماری خانه پرداخته شود تا افسانه ها و توهماتی که راجع به این خانه وجود دارد

لینک

/ 3 نظر / 73 بازدید
نازنين چهارباشلو

سپاس بابت مطلب بسيار جالب و هيجان انگيزتون با خوندن مطلب شما ياد يك موضوع افتادم.اينكه ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﻫﻢ ﺷﺪﻩ ﻧﯿﺎﻧﺪﯾﺸﯿم ﮐﻪ ﺍﯾﻨﮕﻮﻧﻪ ﺑﻨﺎ ﺭﺍ ﭼﻪ ﮐﺴﯽ ﻃﺮﺡ ﺩﺍﺩﻩ ﺗﺎ ﺗﺤﺖ ﺗﺎﺛﯿﺮ نام معمارش ﻗﺮﺍﺭ ﺑﮕﯿﺮﯾم ، ﺧﻮﺩ ﺑﻨﺎ ﺭﺍ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﯾﮏ ﺁﺩﻡ ﻣﻌﻤﻮﻟﯽ ﻗﻀﺎﻭﺕ ﮐﻨﯿم! .اين بنا با توجه به نداشتن معماري نام آشنا به اينگونه شهرت دست پيدا كرده.و ساختار پيچيده و عجيب اين بنا گردشگران را تشويق به ديدن آن ميكند. به اميد روزي كه همه ما به چنين دركي از شناخت برسيم.

بنت الهدی جورابلو

سپاس بابت مطلب بسیار جالب و زیبا ی شما موفق باشید

ارزو محمودی

جالب بود ممنون