برج چرخان دبی (سیمین اسدی-عمران-ساختمان)

برج دبی/ 420 متر و 80 طبقه، برای اولین بار در جهان هر طبقه به طور جداگانه میچرخه، این برج هیچوقت یک شکل نیست... شما می توانید انتخاب کنید پنجره اطاقتون صبح رو به طلوع آفتاب باشه یا اینکه زمان غروب آفتاب رو مهمترین رویداد معماری و دوستدار محیط زیست قرن برجی با عنوان برج گردان است که در دبی ساخته می شود.
طراح این برج گردان دیوید فیشر معمار 58 ساله ایتالیایی است. این برج اولین ساختمان کاملا گردان در دنیا است. این آسمانخراش 313 متر ارتفاع دارد و از 67 طبقه با بودجه 330 میلیون دلار ساخته می شود.به دلیل برخورداری از سیستم های تامین انرژی خورشیدی و بادی و گردان بودن ساختمان ، ساکنان آپارتمان های این برج می توانند با تغییر زاویه آپارتمان ، چشم انداز مورد نظر خود را که بیشترین نور روز را در اختیار می گذارد انتخاب کنند و همچنین انرژی محل سکونت خود را براساس نیاز تغییر دهند.
/ 7 نظر / 48 بازدید
مرجانه منتصر

اگه مطلبه بیشتری دربارش پیداکردی حتمابذار خیلی قشنگوجالب بودش مشتاقم بیشتربدونم دربارش.ممنون

زهرا نقدی

مرسی از مطلب خوبتون. جالبه بدونین که تا الان 8 طبقه از این برج با موفقیت ساخته شده !

مسعود ملاجعفر

ایده ی خیلی جالبیه و ممنون میشم یکم راجع به بارهای زلزله در این سیستم توضیح داده بشه که چطور با این همه تغییر شکل مقاوم خواهد بود؟

امیر ملک زاده

این مطلب خیلی جالب بود.

سعید ربیعی

واقعاً این پول چه کارا که نمیکنه ، اونا برج میسازن ما هم برج میلاد می سازیم

فرامرز سرپولکی

یکی از جالب ترین کار های عمرانی ، برج سازی هستش. مرسی از مطلب مفیدی که قرار دادید. تولید 190 ميليون كيلووات انرژي خیلی جالب و اقتصادی

مهران ثاقبی فرد

میگم از اینا خواستید تو تهران بسازید چرخششو هوشمند کنید الکی نچرخه یجور بچره که هم نوربگیره هم اول وقت هر نمازی در یک جهت خاص قرار بگیره که ادم تو ی خونه هر روز (باتوجه به تغیر ساعات اذان) یه طرف رو به قبله وای نسته شمال جنوبشو قاطی کنه - (اسمشم بذارید هوشمند سازی چرخش ها جهانی شه ) والا جنود شیاطین میان یه جوری طراحیش میکنن که مثلادر 666 امین ثانیه هر روزدر موزون ترن حالتخدش قرار بگیره -----ایده دام نگیری رو هوا میزننش ......ببخشید سرتونو در د اوردم