سالن کنسرت بادی َArk nova(زهرا عشینی-معماری-معماری)

خلاصه مطلب: یک سالن کنسرت بادی به نام ارک نو توسط یک معمار ژاپنی به نام (آرتا ایسوزاکی ) با همکاری مجسمه ساز انگلیسی طراحی شده است. در منطقه شمالی ژاپن که متاثر از سونامی سال 2011است بر پا شده است.این سالن که میزبان کنسرت های جهانی و کارگاه های دیگر است دارای غشایی تک لایه می باشد که در مدت دو ساعت می تواند باد شود و 500 نفر را در خود جای می دهد، صندلی های چوبی درون این سالن بوسیله داوطلبان در طول یک کارگاه آموزشی از درختان اسیب دیده بوسیله سونامی ساخته شده است.اولین اجرا برای این سالن کنسرت غیر معمول برای 12 اکتبر 2011 برنامه ریزی شده بود.

علت انتخاب مطلب: این سالن اولین سالن کنسرت بادی است همچنین هدف ایجاد سالن شادی بخشیدن به کسانی که به علت سونامی بسیار ناامید شده اند. این سالن همانند بادکنکی است با پوسته بنفش رنگ که جذابیت خاصی دارد  و قابلیت حمل وجابجایی آن به صورت یک موبایل است.

لینک

/ 4 نظر / 77 بازدید
سید مجید نقیبی

باتشکر مطلب جالبی مخصوصا از نظر اینکه چون متاثر از سونامی سال 2011 است از بقایا سونامی در ساخت ان استفاده شده ازنظر سازه ای هم جز ساختمان های مقاوم در مقابل زلزله وطوفان بح ساب می اید

mohamad mohseni

jaleb bood vali kash dar morede jensesh va no'e tahviash va bazshohash ettela'ate bishtari midadin.

شقایق مهتابی

استفاده ازیک سازه پنوماتیک(حمایت شونده توسط باد) متکی به هوا ایده کاملا خلاقانه ای است.در تکمیل مطلب شما باید اضافه کنم مواد به كار رفته در اين سالن، از پلي استر بوده و پس از اجراي كنسرت مي توان آن را به راحتي جمع آوري كرد.

زهرا عشینی

مرسی از نظرات دوستان . در جواب سوال شما همانطوری که گفتن جنس این سالن از پلی استر است و اگر مقطع و حجم سالن را که در لینک موجود است دیده باشید قسمتی از سازه به صورت حفره ای مشخص شده که برای نور و تهویه است و همچنین ورودی سالن نیز مشخص است از ورودی تا سن به هم متصل است . امیدوارم توانسته باشم اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار دهم