مجموعه ی مانگوینهاس؛ خیابان، شهر است (فائزه مؤیدی فاتح - معماری)

بررسی اجمالی: منطقه ریو دی ژانیرو مانگوینهاوس ، منطقه شهری بزرگی در شمال شهر ، که در آن تقریبا بیست و هشت هزار نفر در مجاورت کارخانه های صنعتی زندگی می کنند. ساکنان از جرم و جنایت بسیار بالا و فقدان فضای عمومی و تسهیلات جامعه رنج می برند. معماران، مصاحبه ها و جلسات با ساکنان منطقه و نمایندگان برای درک احتیاجات فوری و احتیاجات بلند مدت انجام دادند ، که یک تجزیه و تحلیل دقیق از منطقه را ارائه می دهد.
نتیجه، پلانی برای خط راه آهن اصلی در مجاورت جاده اصلی منطقه و ایجاد پارک عمومی طولانی است. بالا بردن خط راه آهن موانع فیزیکی و روانی بین مانگوینهاوس و ریو را در وسعت و ایجاد سازگاری عمومی جدید مجهز شده با گردشگاههای خوش منظره ، مسیرهای دوچرخه سواری ، و رشته های ورزشی، از بین خواهد برد. پارک ،محل ملاقات مرکزی خواهد بود ، بنابراین مکان اتصال به شبکه های اجتماعی وجود دارد.این پروژه نشان دهنده ی یک رویکرد جدید برای ارتقا زاغه است: کل جامعه برخوردار از زیر ساخت های جدید و موجود در شبکه های اجتماعی تا حد زیادی دست نخورده باقی می ماند.
 نظر خودم: از کانسپتی که این پروژه داشت خیلی خوشم اومد ،فکر می کنم کانسپ یعنی این!نه این که بگیم مثلا کانسپتمون پرواته بوده،چون پروژه مون مثلا موزه حشراته!!!!کانسپتی که این طرح داره اینه که فرهنگ پایین یک منطقه زاغه نشین از شهر رو بالا ببرو یه قسمت بلااستفاده رو فعال کنه .از این هدف کار خوشم اومد،برای همین انتخابش کردم
/ 1 نظر / 72 بازدید
فاطمه جورابلو

[لبخند]