تعدادی از پل های زیبا و عجیب جهان(عفت مهدی-عمران-آب و فاضلاب)

پل ها راه هایی در اختیار ما برای رفتن از منطقه ای به منطقه دیگر قرار می دهند آنها از روی آب ها، دره ها عبور می کنند و حتی ساختمان ها را به همدیگر وصل می کنند. پل ها در انواع مختلف طراحی می شوند اما همه آنها فقط تغییرات و ترکیباتی از سه نوع پل اساسی هستند:1- پل تیری 2- پل قوسی 3- پل معلق. ناگفته نماند که پل های معلق،قوی ترین نوع پل در میان پل هاهستند. در این قسمت تعدادی از پل های متفاوت در جهان را می بینیم، که هر کدام به نوبه خود عجیب هستند چه از لحاظ ساخت و چه از لحاظ کاربرد و طول و مصالح آن ها و...! بعنوان مثال پل گلشنر ولی، در آلمان یکی از بزرگترین پلهای آجری جهان است که در آن تعداد بیست میلیون آجر بکار رفته است و در کشوری دیگر طولانی ترین نمونه پل ساخته شده که هدف از ساخت آن عبور قطار و سرعت بخشیدن به حمل و نقل عمومی است.
 
اصولاً همیشه "ترین ها" جذابیت بیشتری دارد، بخاطر همین موضوع و اینکه عجیب ترین ها تکرار نشدنی هستند قابل توجه اند وچون این موضوع برای من جذابیت زیادی داشت دوست داشتم بقیه دوستانم هم ازتماشا این مطالب لذت ببرند. از جمله نقاط ضعف این مطلب این است که در مورد هر کدام از این پل ها توضیح مختصری آورده شده و هدف از ساخت این پل ها بیان نشده است! مهمتر از همه و نقطه قوت این مطلب این است که توضیحات مختصر و مفید هستند و خواننده را را جذب می کند.

لینک

/ 5 نظر / 35 بازدید
سپیده احمدی

مطلب جالبی بود به خصوص که تو کشور خودمون بود

سعید خداوردی

مطلب جالبی بود . امیدوارم تو کشور خودمون هم همچین پروژه های بزرگی اجرا شه [قهقهه]

یاوری

خوب بود

مهناز صالحی

خیلی خوب بود و خوشحالم که این اتفاق در کشور ما رخ داده,ما بناهای تاریخی زیادی داریم خوبه که بیشتر به این بناها که واقعا تاریخی اند توجه بشه.

الهه سلگی

مطلب بسیار جالبی بود و ساخت پل های عظیم راهی برای گسترش ارتباطات و دسترسی ها ی بشر امروز است و نوعی استفاده بهینه از منابع طبیعی محسوب می شود.