تعدادی از پل های زیبا و عجیب جهان (عفت مهدی-عمران- آب و فاضلاب)

پل ها راه هایی در اختیار ما برای رفتن از منطقه ای به منطقه دیگر قرار می دهند آنها از روی آب ها، دره ها عبور می کنند و حتی ساختمان ها را به همدیگر وصل می کنند. پل ها در انواع مختلف طراحی می شوند اما همه آنها فقط تغییرات و ترکیباتی از سه نوع پل اساسی هستند:1- پل تیری 2- پل قوسی 3- پل معلق. ناگفته نماند که پل های معلق،قوی ترین نوع پل در میان پل هاهستند. در این قسمت تعدادی از پل های متفاوت در جهان را می بینیم، که هر کدام به نوبه خود عجیب هستند چه از لحاظ ساخت و چه از لحاظ کاربرد و طول و مصالح آن ها و...! بعنوان مثال پل گلشنر ولی، در آلمان یکی از بزرگترین پلهای آجری جهان است که در آن تعداد بیست میلیون آجر بکار رفته است و در کشوری دیگر طولانی ترین نمونه پل ساخته شده که هدف از ساخت آن عبور قطار و سرعت بخشیدن به حمل و نقل عمومی است.
اصولاً همیشه "ترین ها" جذابیت بیشتری دارد، بخاطر همین موضوع و اینکه عجیب ترین ها تکرار نشدنی هستند قابل توجه اند وچون این موضوع برای من جذابیت زیادی داشت دوست داشتم بقیه دوستانم هم ازتماشا این مطالب لذت ببرند. از جمله نقاط ضعف این مطلب این است که در مورد هر کدام از این پل ها توضیح مختصری آورده شده و هدف از ساخت این پل ها بیان نشده است! مهمتر از همه و نقطه قوت این مطلب این است که توضیحات مختصر و مفید هستند و خواننده را را جذب می کند.
/ 2 نظر / 53 بازدید
گروه نرم افزاری HSB

با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم انصافا وبلاگ زیبایی دارین.این رو جدی میگم... حیف نیس که به سایت تبدیل نشه؟ تبديل وبلاگ به سايت هزينه سالانه فقط و فقط 14.000تومان= هاست+دامنه ملي(ir) آموزشه کار رايگان راه اندازي رايگان راهنمايي و کمک رايگان 09193198330

شهرزاد اکبرزاده

سلام مطلب جالبی بود