LSF ( فائزه سادات صابرعلی - عمران - ساختمان )

سازه های فولادی سبک (LSF) چیست؟ (دیگر به آجر و سیمان نیازی نیست!)

سیستم سازه ای فولادی سبک (LSF)، یک سیستم سازه ای پیشرفته است که در انواع ساخت و سازها مانند ویلاها، خانه های ویلایی تک خانه وار و چندخانوار ، ساختمانهای مسکونی و اداری یک، دو و سه طبقه، هتل ها و هتل آپارتمانها، ساختمانهای مدارس و دانشگاهی، رستورانها و .... دارای کاربرد می باشد.
سیستم سازه های فولادی سبک (LSF) یکی از مناسبترین سیستم های ساختمانی است که امروزه در جهان مورداستفاده قرار می گیرد سرد نورد شده ای میباشند که با استفاده از ورقهای فولادی نازک و با استفاده از روش Roll Forming شکل دهی میشوند. داشتن ضخامت یکنواخت در عرض مقاطع و استفاده از روش Roll Forming برای ساخت آنهاست که باعث میگردد، تولید مقاطع در حجم بسیار بالا و با کیفیت مناسب و یکنواخت انجام گیرد. مقاطع فولادی جدار نازک، سبک بوده و به راحتی قابل حمل میباشند. بخشهای مختلف
ساختمان را به راحتی می تواند بااین مقاطع مونتاژ نمود. این عوامل باعث میگردد که عملیات ساخت با این سیستم بسیار سریع باشد. • مزایای مقاطع فولادی جدار نازک اغلب مصالح مورد استفاده در سیستم سازه های فولادی سبک قابل بازیافت بوده و 100 درصد مصالح پرتی که در طول ساخت سیستم ایجاد میگردد، قابل بازیافت می باشد. مقاطع فولادی جدار نازک مقاطع بسیار مقاومی در مقابل خوردگی، کج شدگی و ایجاد ترک می باشند.
علت انتخاب این موضوع :به دلیل اینکه سازه ی فولادی سبک بسیار جالب ؛جدید می باشد .  فولاد از مصالح محـکم است و شـکل دادن آن راحت می باشد. قیمت آن اقتصادی است وهزینه تعمیر آن در طول زمان نسبت به مصالح دیگر خیلی کم می باشد. در مقابل آتش و زلزله مقاوم می باشد.  به علـت پیش ساخته بودن مونتاژ آن به راحتی و سریع می باشد. یک سیستم سریع و آسانی بوده و بدون استفاده از نیروهای کاری با تخصص بالا قابل اجرا می باشد سرعت کار بسیار بالاست. به طور معمول در سیستم های متداول یک تیم با تجربه چهار نفره قادر هستند تمام دیوارهای یک خانه سه اتاق خوابه را در یک روزنصب نمایند.می توان در تمام فصول سال و در تمام شرایط جوی این سیستم ساختمانی رانصب نمود. ازنزدیک چند پروژه را دیدم  وبااین روش آشنا هستم .نقطه ضعف آن عکس وفیلم است به دلیل اینکه مخاطب با عکس وفیلم بهترموضوع را فرامی گیرد .

لینک

/ 1 نظر / 51 بازدید
imensazaanvahed@gmail.com

دوست عزیز سلام مطلب فوق را مصالعه نموده و چند نکته حائزاهمیت را خدمتتان اعلام می دارم که امیدوارم درجهت افزایش بارعلمی دوستان مثمرثمر واقع گردد: 1) بنابه کاربری و باربری ساختمان، ضخامت مقاطع متغیر می باشد. 2) 100 درصد مصالح پرتی قابل بازیافت نمی باشد، بلکه فقط 60 درصد آنهم با مدیریت صحیح قابل بازیافت است. 3) ورق گالوانیزه سرد نورد شده در مقابل گوگرد بسیار ضعیف بوده که موجب خوردگی می شود و همچنین ضخامت ورق های فرمینگ شده معمولاً بین 1 تا 1.50 میلی متر می باشد و براحتی قابل خم شدن استريا، مگر بصورت سازه تمام المانها باهم اتصال داشته باشند. 4) علت انتخاب این موضوع جدید و جالب نمی باشد، بلکه قریب به 85 سال از عمر سازه های سرد نورد شده می گذرد. 5) ورق گاوانیزه نسبت به سازه فولادی در مقابل حریق بسیار ضعیفتر است. 6) برخلاف نظر شما باید عرض نمایم که تمام نیروهای اجرایی، قطعاً باید متخصصین این رسته باشند.