پنجره غبارگیر ( آرزو خسرویانی - مهندسی معماری )

پنجره غبارگیر به گونه‌ای طراحی شده است که مانع از ورود گرد و غبار به محیط داخل می‌شود، در حالی که مبادله‌ی هوا صورت می‌پذیرد.
بسیاری از پنجره‌هایی که تا کنون بوده‌اند، در حالی که بسته بوده و هیچ گونه مبادله هوایی صورت نمی‌گرفته باز هم به طور کامل نمی‌توانستند مانع عبور گرد و غبار شوند در حالی که پنجره غبارگیر در عین باز بودن و مبادله هوا، مانع عبور گرد و غبار می‌شود.
 پنجره غبارگیر نسل جدیدی از پنجره‌ها هستند.که از ابتکاری نو بهره برده و علاوه بر این نقاط ضعف دیگر پنجره‌ها را پوشش داده است،
این پنجره ها برطبق قوانین و ضوابط ساختمان‌سازی، بهینه‌سازی در مصرف انرژی ساخته شده ان. پنجره غبارگیر دارای تکنولوژی ای است که در عین سادگی، بسیار دقیق می‌باشد و عایق خوبی در برابر صداست.

-نظر نویسنده : طرح بسیار خوبی است چون بیشترین راه نفوذ گرد و غبار به داخل از طریق پنجره است که به منظور مبادله ی هوا در ساختمان نصب میشود.

نقاط ضعف این طرح ندادن توضیح بیشتر در مورد جزئیات پنجره است.

لینک

/ 4 نظر / 73 بازدید
الهام امامی

جالب بود که یک ایرانی این سیستم رو اختراع کرده و می شه بدون ورود گردو غبار میزان ورود و خروج هوا رو مشخص کرد.

فائزه حسنی

این ایده کمک بزرگی به سلامته .آلودگی هوا سالانه تلفات جانی بسیاری به بار می آره،با این ایده بیماران ریوی و قلبی به راحتی میتونن از محیط خانه استفاده کنند .به نظرم بهتره در بیمارستان ها استفاده بشه تا بیماران تا زمان بهبودی در یک محیط کاملا ایزوله تحت درمان قرار بگیرند.

عطیه شاپسندی

ممنون از مطلبتون. خیلی جالب بود و نشان دهنده پیشرفت ایران در صنعت ساختمان

امیر ملکشاهی

نکته این فناوری در اینه که میزان صرفه جویی در این فیلتر بیش از سایر انواع فیلتر های دیگه هست و نیازی به هوا ساز رو هم از بین می بره