اجرا سقف cobiax (غزاله غنچه زاده- عمران- ساختمان های بتنی)

اساس طراحی تکنولوژی Cobiax مبنی است بر سقف سازه ای با ویژگی «سقف دال ۲ طرفه» مشابه سقف های بتنی دال ۲ طرفه مرسوم با این تفاوت که هسته بتن مرکزی در محل هایی که کاربرد سازه ای ندارد با گوی های توخالی جایگزین می گردد. (جنس این گوی ها پلی اتیلن بازیافت یا پلی پروپیلن می باشد)بدین صورت که این گوی ها در حدفاصل مش های میلگردی بالا و پایین قرار می گیرند. با توجه به اینکه در دال های بتنی ۲طرفه مشکل تحمل نیروی برشی وجود ندارد، مشکل طراحی این نوع سقف بر مبنای حذف قسمتی از بتن میانی و ایفای عملکرد دال ۲ طرفه می باشد.در فنآوری Cobiax با حذف بار مرده غیرسازه ای خاصیت باربری ۲ محوره همچنان حفظ می گردد. همچنین با شکل گیری غشای بتنی مستحکم در قسمت فوقانی و تحتانی دال به همراه شکل گیری شبکه تیرچه های داخلی در ۲ امتداد در اثر قراردهی گوی ها در سرتا سر فضای میانی دال بتنی می توان باربری مناسبی را برای این دال متصور شد.اجزای این سیستم عبارتند از1.مدول قفسه ای (گوی های پلاستیکی به همراه خرپای فولادی) 2.دال بتن آرمه.در لینک مقابل میتونید ویدیوی روش اجرا سقف  cobiax رادانلود کنید.
این مطلب و انتخاب کردم چون برای خودم این مدل اجرا سقف جذابیت زیادی داشت وجالب بود مطمئنا برای دوستان خودم هم جذاب خواهد بود.
/ 8 نظر / 147 بازدید
الهه کاشی

پسندیدیم. استفاده کردیم مرسی[گل][گل][گل][گل][گل]

محمد . علی عباسی

ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیار گذاشتید(مخصوصاً لینک فیلم اجرای این سقف) در ادامه لازم به ذکر می بینم که مزیت اصلی این نوع سقف ها نسبت به سقف ها ی رایج، اجرای اون در دهانه های نسبتاً بزرگ حدود 6متر (متداول) و در دهانه های حدود 10 تا 12 متر (با طراحی خاص) بوده است.

زهرا جوان بخت

دوست خوبم ممنونم از اطلاعات خوبی که در اختیارمون گذاشتی اگه میتونی تصویری از مراحل اخر این سقف رو در اختیارمون بگذار.مرسی

بهاره

مطلب فوق العاده جالبی بود ممنون دوست عزیز

بهنام عبدی

باریکلا چه جالب

الهه فارسیجانی

با تشکر از اطلاعات مفیدتون ،سیستم این سقف از نظر بکار گیری مواد بازیافتی فوقالعاده است. در مورد مقایسه این سقف با سقفهای متداول داخل کشور از نظر نیروی متخصص اجرا و کارایی بهتر و هزینه های اجرایی اطلاعاتی داده شود بسار مناسب است.

نوید

درود بر شما دوست عزیز وبلاگ بسیار خوبی دارید اگه با تبادل لینک موافقید من رو با نام دانشجویان عمران دارلفنون-قزوین لینک کنید بعد بگید من شما رو با چه نامی لینک کنم ممنون می شم با نظرات سازنده خود مرا راهنمایی کنید تا درودی دیگر بدرود

من خودم مجری این سقف هستم و مهندسی عمران دارم...بسیار سقف بیخودی هست ازهمه لحاظ