استخر با قابلیت تغییر ارتفاع (سارا کرمانی - کارشناسی معماری )

یک استخر چندمنظوره است که در واقع با بالا و پایین رفتن، سطوح مختلفی را برای ما ایجاد می‌کند. این استخر حتی قابلیت ناپدید شدن به طور کامل را دارد؛ یعنی حالتی که سطح آن به بالاترین حد ممکن آمده و با اتاق، هم سطح شود. در واقع می‌توان گفت از یک فوت و فن شسته و رفته استفاده شده که حتی به صرفه جویی انرژی نیز کمک می‌کند؛ زیرا آب استخر، خود به صورت یک عایق بسیار خوب عمل می‌کند و می‌تواند هوای داخل ساختمان را متعادل نگه دارد.طراحی این استخر اینگونه است که یک نوع سرامیک مخصوص که برای پوشاندن کف استفاده می‌شود، روی یک شبکه‌ی فلزی قرار داده می‌شود.  متناسب با ارتفاع این شبکه از سطح آب، میزان آب و عمق استخر نیز انتخاب می‌شود
 هدف از انتخاب این موضوع این است که :باتوجه به کمبود فضا در برخی از ساختمانها و نیازمندی به استخر، این استخر این امکان را به ما میدهد که از یک فضا هم به عنوان یک استخر و هم به عنوان یک فضای خشک استفاده شود علاوه بر این تغییر ارتفاع آن این امکان را به ما میدهد که از این استخر هم برای بزگسالان و هم کودکان استفاده شود
/ 4 نظر / 50 بازدید
سیمین عرب

اگه هزینه اجراشو در نظر نگیریم خیلی عالیه البته هزینه اولیه این نوع کمتر از هزینه ی نگهداری استخر های معمولیه. فقط این فوت و فن شسته و رفته چجوری عمل میکنه..؟!!

فاطمه جورابلو

[لبخند]

مینا جلالی یزدی

ممنون از مطلب خوبتون. استخر جالبیه ازاین نظر که تنظیم ارتفاع ان به انتخاب خودمان است واینکه میتوان کاملا روی انرا پوشاند این اسخر کاملا مناسب ساختمان های امروزی است که مساحت کمی دارند .

مجتبی رضایی نژاد

مطلب جالبی بود. نقطه قوت این پروژه این است که در صورت عدم استفاده ازاستخر میتوان با پوشاندن روی ان بعنوان یک فضای خشک قابل استفاده باشد واینکه خود بعنوان عایق عمل میکند.ایده جالبی دارد.