ساخت آجر با خون (الناز علائی - عمران نقشه برداری)

شاید در آینده نزدیک بتوان از خون در معماری ها و ساخت و ساز ساختمان های مختلف استفاده کرد. جک مونرو ابداع کننده این روش که به تازگی از رشته معماری فارغ التحصیل شده، می گوید: می توان از خون احشام برای ساختن آجر استفاده کرد.

او در وبسایت خود می نویسد: «خون احشام و حیوانات یکی از مواد زائدی است که به وفور در کره زمین یافت می شود. خونی که از لاشه حیوانات خارج می شود یا دور ریخته می شود و یا سوزانده می شود، اما این ماده قابلیت مفید واقع شدن را دارد.»

او در زمان دانشجویی برای خود فرضیه ای مبنی بر استفاده از خون حیوانات برای ساخت ساختمان هایی است که در مناطق عقب افتاده، کمبود مواد مورد نیاز برای ساخت و ساز دارند، مطرح می کند.

مونرو برای آزمایش این فرضیه، خون لاشه ۴ گاو را جمع کرده و برای جلوگیری از  رشد قارچ ها درون آن یک ماده آنتی باکتریال به آن اضافه کرد. سپس این ماده را با شن مخلوط کرده و ماده بدست آمده را در قالب هایی ریخته و آنها را پخت. زمان زیادی نگذشت که مواد سفت شدند. نتیجه جالب توجه بود چرا که آجرهای بدست آمده ضد آب بودند، اما استحکام بالایی ندارند. مونرو ایده خود را برای مناطقی که سازه هایش در مقابل باران آسیب پذیرند، مناسب می داند، مناطقی همچون سیوای مصر.

 

منبع: علمولوژی

http://elmology.ir

/ 21 نظر / 198 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مریم عزیزی

فیلم خون آشام رو تاچند ساختن؟بعد از خاطرات خون آشام این ایده می تونه با نام ایده های خون آشام تبدیل به یه فیلم ژرفروش تو ژانر وحشت بشه. ممنون.[اوغ][اوغ]

مریم عزیزی

ا شکلکه اشتباه شد اونم منظورم فیلم پر فروش بود.[خنثی]

سجاد اردیشی

(Y) وای خدای من! من از خون خیلی می ترسم!!

علیرضا غفوریان

آخه کی دلش میاد واسه ساختن خونه بره آدم بکشه؟؟؟؟؟ [دلشکسته]

فهیمه کریمی

اقای غفوریان نگفت برو ادم بکش که......! حیوون بکشی کفایت میکنه.....![چشمک]

فاطمه سلکی

عزیزم مطلب خیلی جالب و جدیدیه.... دوست دارم این اجرا رو دستم بگیرم و لمسشون کنم!

فاطمه درخشان

مطلب خیلی جالبی بود ولی من احساس می کنم ساخت چنین آجری نیاز به هزینه بالایی دارد وهمچنین مقاوم نبودن آن یکی از ضعف های اصلی اش می باشد

زهرا عبدالهی

پستت متفاوته خیلی هم جالبه ولی برای هر اجر چند لیتر خون حیوون لازمه؟ ؟؟؟؟؟؟دفه اخرت باشه نسنجیده پ میفرستی واسه استاد!!!!!

امیرمحمد صدیق زاده

خانم علایی عالی بود . BIG like اما الآن همه میرن درس میخونن به کوب خودشونو میکشن و شبانه روز کتاب جلوشونه تا عمران - نقشه برداری علاءالدوله قبول بشن تا ساختمان سبک و با مقاومت بالا بسازن.اونوقت شما با خون حیوان میخوای ساختمان سنگین و کم مقاومت بسازی؟ داریم اصلا؟ میشه آخه؟ پیشرفت باید بکنیم نه پسرفت بهرحال ممنون

حسن موسوی 892401030

باسلام و تشکر و بنظر میرسدقابلیت اجرایی نداشته باشد