ساختمان‌های چوبی (مرتضی زندی شفق-کارهای عمومی ساختمان

مصالح

عمده مصالح تولید شده ساختمان‌های چوبی در شرکت MB4 چوب درختان برگ سوزنی جنگلهای سیبری با نام Noel, Pine و Larch می‌باشد که با توجه به خصوصیات فیزیکی آنها از جمله ارتفاع مناسب درختان، مقاومت در برابر حشرات، مقاومت در برابر عوامل جوی و طول عمر بالا، بسیار مناسب ساخت خانه می باشند. چوب درخت Pine متداول‌ترین چوبی است که در این صنعت از آن بهره می‌گیرند.

مراحل ساخت

بخش طراحی شرکتMB4 با در نظر گرفتن دیدگاهها و خواسته‌های سفارش دهنده و با توجه به ضوابط فنی و مهندسی اقدام به تهیه نقشه‌های تولید و اجرا می نماید و همزمان با تولید ساختمان چوبی در کارخانه خود، اقدام به آماده سازی محل پروژه و اجرای فنداسیون می نماید و پس از مرحله تولید قطعات مختلف، ساختمان را با دقت کنترل و بسته بندی کرده و جهت مونتاژ به محل پروژه ارسال می کند.

مراحل تولید و اجرای این ساختمانها از ابتدا تا انتها معمولاً بین 3 الی 6 ماه زمان نیاز دارد. همچنین دقت شده است کلیه مصالح و لوازم بکار رفته در این ساختمانها از بهترین نوع و با‌کیفیت‌ترین برندهای معتبر انتخاب شوند تا آسودگی خاطر را برای صاحب خانه به ارمغان آورد

هدف بنده از گذاشتن این مطلب آشنا کردن دانشجویان با سازه های چوبی میباشد.به نظر من این سازه ها سبک تر و ارزان تر از سازه های بتنی میباشد و همچنین سرعت و نحوه ی اجرا راحت تر میباشد.اما دارای یک سری مزایا و ضعف ها میباشد.

لینک

/ 0 نظر / 37 بازدید