صحبت دوستانه با دانشجویان عزیزم

پس از اعلام نمرات تعداد زیادی تماس تلفنی و ایمیل از بعضی عزیزان دریافت کردم که به دلایل گوناگون تقاضای اضافه شدن نمره داشته اند. لازم دونستم که چند مطلب رو با شما در میون بگذارم.

همه ما در زندگی با مشکلات بزرگ و کوچکی دست و پنجه نرم می کنیم و تلاش می کنیم که بر اونها فائق بیایم. خیلی خوبه که برای حل این مشکلات با همدیگه همکاری و همفکری داشته باشیم تا استرس کمتری رو تحمل کنیم. اما یادمون باشه که مشکلات ما متعلق به خود ماست و انتظار و درخواست کمک نامتعارف از دیگران داشتن روا نیست. ما باید یاد بگیریم که مسائل رو خودمان رفع و رجوع بکنیم. اینکه من به هر دلیلی نتونستم در ترمی که گذشت مطالعه کافی داشته باشم و معدلم از 12 کمتر شده مشکل منه. این انتظار از یک استاد که 3 یا 4 یا 5 نمره به من اضافه کنه شرعاً، عرفاً و اخلاقاً نابجاست. اینکه تعدادی از اساتید عادلانه نمره ندادند و یا اینکه من درگیر مشکلات جسمی خودم یا اطرافیان بودم توجیه نمی کنه که من با در منگنه قرار دادن استاد بخوام واحد رو پاس کنم. ترم آخر بودن، دیر رسیدن سر جلسه امتحان، شاغل بودن و این دست مسائل دلایل قابل اعتنایی برای گرفتن نمره نیست. خواهشم از همه شما عزیزان این هست که مسئولیت اونچه در ترم گذشته رخ داد رو بپذیرید و با روحیه بالا در این جهت حرکت کنید که مشکلات تحصیلی در آینده مجددا اتفاق نیفتند. 

من اول به عنوان دوست و بعد به عنوان کوچکترین استادتون مشکلات بسیاری از شما رو شنیدم و خواندم. واقعا از بروز چنین مسائلی متاسفم. مشکلاتی مانند تعدد امتحانات در یک بازه کوتاه، مشکلات جسمی، مسائل خانوادگی، زایمان و ... بار های سنگینی هستند که بر دوش شما قرار گرفته اند. اما من ایمان دارم که با امید و تدبیر می توانید این مسائل رو حل کنید. نمراتی که داخل سیستم آموزش قرار گرفته هنوز نهایی نیست. قصد دارم با توجه به بالاترین نمره کلاس و میانگین نمرات تا جایی که از لحاظ قانونی و اخلاقی مشکلی بوجود نیاید به همه کمک کنم.

شاید کمک من برای بعضی کافی نبوده و مشکل آنها رو حل نکند که بخاطر این موضوع مجددا اظهار تاسف می کنم. اما درخواست نمره بیش از مقداری که اضافه خواهد شد از جانب شما انتظار بجایی نیست. ضمن اظهار همدردی صمیمانه از تبعات بروز این مشکلات از شما خواهش می کنم از بیان مسائلی مانند مشروطی، اخراج، اتمام سنوات و ... در اعتراض ها خودداری کنید. با توجه به محدودیتی که از طرف دانشگاه مقرر شده امکان اضافه شدن نمره به دلایل فوق وجود ندارد. پیشنهاد می کنم اینگونه مسائل را با مدیر گروه های مربوطه درمیان بگذارید. با توجه به شناخت طولانی که از این همکاران دارم مطمئنم که ایشان اگر منع قانونی وجود نداشته باشد به شما کمک خواهند کرد. 

سخنی هم با دانشجویان کوشایی که نمرات عالی کسب کرده اند دارم. ضمن تبریک به شما که تلاشتون به ثمر رسیده از شما انتظار دارم که فقط اگر نسبت به برگه امتحانی اعتراض دارید برای من میل بزنید. مسائلی مانند معدل بالا و یا شاگرد اول بودن توجیه نمی کند که نمره بیشتری به شما اضافه شود.

در آخر برای همه شما آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم سلامت و پیروز باشید

/ 3 نظر / 40 بازدید

O_0

سحر میرابی

سلام استاد...من از جانب خودم و تعدادی از دوستان بابت نمراتمون تشکر میکنم...ترم خوبی بود و خوشحالم که تلاش های بچه ها را مد نظر گرفتید...ممنون استاد.

برا ترمای بعد برنامه ریزی میکنند.ملت چ سیاستی دارنا !!!!!!!!!