رنگ ساختمانی برق تولید می کند (یاسمن محمودزادگان-کارشناسی ارشد معماری-معماری)

تحقیقات نشان می دهد خانه های آینده با موادی می توانند رنگ شوند که از نور خورشید انرژی الکتریسیته تولید می کنند.این مواد به باریکی کاغذ بوده و انعطاف پذیر هستند.در نمای خارجی و داخلی ساختمان کاربرد دارند.با استفاده از این مواد می توان الکتریسیته وسایل داخل خانه را تامین کرد.
دلیل انتخاب من نسبت به این موضوع صرفا صرفه جویی در منابع انرژی مختلف اعم از انرژی های فسیلی و ... می باشد.یکی از بزرگترین نکات قوت آن استفاده از انرژی تمام نشدنی خورشید با هزینه نسبتا کم است.از طرفی قسمت هایی از ساختمان که در معرض نور خورشید نیستند از این قابلیت نمی توانند استفاده کنند.
/ 6 نظر / 96 بازدید
فائزه گنجه

مطلب جالبی بود یاسمن جون.چون خیلی تو مصرف انرژی صرفه جویی میشه .فقط فک کنم واسه یه سری مناطق که آب و هوایی دارن که هوا اکثر اوقات ابریه مشکل ایجاد میشه

احسان پازوکی

دوست عزیز به نظر من یکی از نقاط ضعف این سیستم تامین الکتریسیته کافی برای ساختمانهای کوچیک نه خانه های آینده که اغلب به صورت ساختمانهای بزرگ و پر جمعیت است .

یاسمن محمودزاده‌گان

دوست عزیز ازدیاد جمعیت باعث افزایش عرضه و تقاضا می شود.به همین علت در آینده آپارتمان‌های کوچک با متراژ پائین کاربرد بیشتری دارد.

الهام ربانیان

مطلب بسیار جالبی بود.. این سیستم میتواند مشکل تامین برق مناطق گرم سیر را تامین کند و میتواند با ذخیره سازی انرژی در روزهای ابری انرژی لازم را تامین کند.

فرزانه عروجی

بر اساس شرایط جوی جدیدی که در جهان به وجود آمده است و وارد شدن به عصر خشکسالی و موارد کم بارش تولید برق به شکل نسبی در سال های آینده به مشکل بر می خورد که با استفاده از این روش مفید میتوان از تکنولوژی برق استفاده نمود. مطلب خیلی خوبی بود مرسی دوستم.

زهرا دارابی

با توجه به رشد جمعیت و افزایش استفاده از انرژی های تجدید ناپذیر این صنعت می تواند با توجه به فراوانی نور خورشید در ایران جایگزین مناسبی برای انرژی های تجدید ناپذیر باشد.