مسکن پرتابل؛ شیوه ای تازه برای سکونت (وحید نجاتی-مهندسی عمران-ساختمان های بتنی)

پایداری کره ی زمین و احتیاج به سکونت در آن ، موضوعاتی اند که هر روز نیاز به کانسپت هایی نو را در طراحی فضاهای سکونتی ، بیشتر و بیشتر توجیه می کنند ؛ کانسپت هایی که واقعیات روز را در بر گرفته و رویکرد خاصی به وجوه معمارانه و ساختاری پروژه و چرخه ی زندگی همان بنا دارند. ساختار واحد مسکونی پرتابل ، طرح فیلیپه کامپولینا ی برزیلی ، نیز رهیافتی محیطی و اجتماعی دارد.
با توجه به نیاز روزافزون بشر به مکان هایی جهت ساخت منازل مسکونی ،با توجه به پیشرفت های تکنولوژی،تمایل برای استفاده از منازل قابل حمل با امکانات کامل افزایش یافته است.البته به نظر میرسد برای اجرایی شدن این نوع پروژه ها، هم به هزینه بالا،هم به نیروی متخصص و کارآمد وهم به تجهیزات مدرن و ویژه نیاز است که البته با شرایط امروزی از جهاتی، کاری منطقی و عقلانی است.
     
/ 9 نظر / 41 بازدید
عرفان فرهنگ

آقا وحید خسته نباشی این مطلب واقعا شگفت انگیزه و با توجه به افزایش جمعیت عالیه ولی اجرای این طرح ها واقعا توی ایران تا صد سال آینده عملی نیست!!!!! به نظر خودت راهی برای اجرایی کردن این طرح ها توی ایران هست؟

مجتبی خراسانی

سلام مطلبتون خیلی خوبه اگر لطف کنید توضیح بیشتری بدید و اینکه ساختشون با دیگر روش ها از لحاظ هزینه و مقاومت چه جوریه مرسی

عرفان آهوخش

سلاااااااام داش وحید گل،مطلبت خیلی مطلبت عالی بود. مقاومتشان در برابر زمین لرزه در مقایسه با سازه های ثابت چگونه اند؟

زینب حیدر فیروزآبادی

سلام،ممنون مطلبتون خیلی مفید بود فقط 1سوال،سیستم فاضلاب این نوع سازه ها چگونه اند؟و همچنین سیستم لوله کشی آنها؟ مقاومتشان در برابر حریق چگونه اند؟

عرفان آهوخش

آقا وحید گل راستی...این سازه ها باید در مناطق باز ساخته شوند؟چون اینگونه سازه نیاز به tower دارند و در مناطق بافضای متراکم اجراء ناپذیرند،به نظرت اینطوریه؟

مریم بابایی

سلام مطلب خوبه اما پایداری در برابر زلزله این مسکن ها به چه صورته؟

محمد عربی

وحید جان مطلبت کامل و مفید بود ولی یه سوال ذهن منم مثل بقیه دوستان مشغول کرده و اونم اینه که مقاومت این نوع سازه ها به چه صورت هستش ؟؟؟خصوصا در مقابل زلزله... باتشکر

فرشاد بهمن آبادي

آقا وحيد مطلبت خيلي جالب بود . فقط سوالي كه براي من ايجاد شده اينه كه نحوه نصب اين مكعب ها به چه صورته ؟؟ از Tower crane استفاده ميشه يا همانند برج كه طرحي مدرن و متفاوت نسبت به انواع خودش داره نصب مكعب ها هم به صورت متفاوتي انجام ميشه ؟

علي بخشي

سلام به نظر من ايده بسيار جالبيه