کلیسای جوبیلی (پریسا شاهانی-معماری-تکنولوژی معماری)

این سازه توسط ریچارد میر و شرکا طراحی شده و نماد تثلیت مقدس است که در شهررم واقع شده. در بین ساختمان های دهه 70 واقع گردیده و در این میان راهرویی که از شرق کلیسا به سمت بخش مرکزی کشیده شده بسیار حائزاهمیت بوده و به عنوان قسمتی برای جلسات عمومی قرارگرفته شده دارای سه گنبد با پوسته های بتنی با ارتفاع های متفاوت بوده و با دیگر ساخنمان های شهر تداخلی نداشته.
بهترین ایده این اثر وجود سه گنبد بتونی است که حالت منحنی داشته وهر گنبد به صورت دو لایه بوده ونور پردازی در این که به این سازه جلوه ایی خاص بخشیده و خاصیت خود تمیز شوندگی این اثر.
/ 6 نظر / 109 بازدید
محمد . علی عباسی

ممنون از اطلاعاتتون. لطفاً در مورد خاصیت خود تمیز شوندگی اگر امکانش هست بیشتر توضیح بدید. (اینکه چطور این اتفاق می افته)

سعید طهرانی صفا

بااینکه دهه ی 70 ولی طراحی مدرنی داره,فقط نمی دونم چرا رنگ و بوی کلیسا نداره

مریم سادات حسینی

فرم کلیسا که دیدم ،منو یاد فرم اپرای سیدنی انداخت،فرم پوسته های بتنی با انحنای خاصشون، بنظرم طراحاش خییلی قشنگ تونستن کانسپت تثلیث مسیحیت رو در این کلیسا به تماشا بذارن... اینکه دوستمون میگن رنگ و بوی کلیسا نداره، باید یاداور شد که دیگه طراحی سازه ها اگر متمایل به معماری مدرن نباشه(و شبیه به معماری بیزانسی و رنسانسی) ی جورایی پذیرفته و راضی کننده نسل جدید معماری نیست،البته این نظر من بود. پریسا جان ممنون از مطلبت

پریسا شاهانی

فرم سازه ها که باید تغییر کنه روموافقه ولی خوب برای کلیسا کمی عجیب ... واین که این سازه به عنوان یک اثر سال 2000 مطرح شده طراح این اثر ریچارد مایر یک فرد یهودی بوده فکر کنم دلیل اصلی همین باشه تکنولوژی نانو در این سازه بکار رفت که همین امر سبب این خاصیت شده

مینا کرمی

ممنون از مطلبی که گذاشتی من از نور گیری این کلیسا خیلی خوشم امد با اینکه برای دهه 70خیلی مدرن طراحی شده ولی الگو برداری خوبی برای نور گیری داره.