تخریب ساختمان (لیلا جعفری-عمران- ساختمان)

افرادی که به ژاپن سفر کرده‌اند همواره به تعریف و تمجید از خیابان‌های تمیز و سیستم حمل و نقل عمومی موثر این کشور می‌پردازند، اما این‌ها تنها موارد خارق‌العاده ژاپنی‌ها نیستند. سیستم تخریب ساختمان‌های قدیمی در این کشور نیز در نوع خود بی‌نظیر است و به طور کامل با سیستم رایج در اکثر کشورها که موجب به هم ریختگی و ایجاد مشکلات مختلف برای محیط اطراف می‌شود، متفاوت است. در ادامه ویدیو باور نکردی مربوط به تخریب یک هتل بزرگ در ژاپن را مشاهده خواهید کرد.
دلیل انتخاب این موضوع برای بنده نحوه چگونگی تخریب و همچنین کم هزینه بودن آن(برای کشوری که در آن انجام میشود) بود ضمن اینکه شاید با دین این تصاویر و فلمهای نظیر آن شاید جرقه ای در ذهنها برای انجام  بهبودعملیات هایی نظیر این ایجاد شود...بنده خود در مستندی  که مربوط به تخریب زندانی در یکی از کشورها بود مشاهده کردم که قبل از تخریب اقدامات ایمنی با توجه به اینکه زندان دور از محل مسکونی بود انجام شد وضمن جدا کردن ضایعات فلزی قبل از تخریب  و فرستادن آنها برای ذوب و استفاده مجدد انجام شد  وپس ازجدا کردن آنها برجکهای دیده بانی توسط انفجار تخریب شد بگونه ایی که حتی پراکندگی و آلودگی زیستی کمی در پی داشت..
لینک

/ 1 نظر / 48 بازدید
محمدرضا شمسی

قبل از دیدن فیلم فکر میکرم منظورتون تخریب به روش انفجار باشه اما با دیدن فیلم واقا شگفت زده شدم و چون اطلاعاتی در مورد این موضوع ندارم نمیتوانم نظر تخصصی بدهم فقط خواستم با نظ دادنم به تازه بودن موضوعتان اشاره کنم و امیوارم بتوانین ازاین روش در کشور خودمان استفاده کنیم[اوه]