اجرای سقف سیاک (پریسا دهلقی - کارشناسی ناپیوسته معماری)

این سقف همان سقف تیرچه بلوک است ولی با تکنولوژی که در آن صورت گرفته مشکلات زیادی از سقف های تیرچه بلوک را حل کرده است و باعث بهینه شدن در مصرف مصالح و همچنین رفتار سقف و اجرای سقف شده است.از ویژگی های برتر این سقف میتوان به افزایش مقاومت سقف و سازه، کیفیت بهتر بتن، کاهش وزن و مقاومت مناسب، کاهش زمان ساخت اشاره کرد.یکر از محدودیت های این سقف نیاز به شمع بندی است که در این صورت نمی توان همه ی سقف ها را همزمان اجرا کرد و نیز احصاری بودن آن است.
علت جالب بودن مطلب:یکی از مهمترین مشکلات سقف تیرچه بلوک که امروزه اکثر مهندسین با آن مشکل دارند را با یک تکنولوژی تا حدودی برطرف کرده است.بنده در محیط کارگاهی به همچین موردی بر نخورده بودم.
لینک:
/ 9 نظر / 150 بازدید
الهام ترابی

خوب بود و جالب

amirsolgi

خوبه یه چیزایی در موردش خونده بودم

علی رضا حمیدی

این سقف همان تکنولوژی در جا سازی سقف بتنی با استفاده از قالب فلزی مدولاره که تحت انحصار شرکت سازه یکم آک و نمایندگی های انحصاریش قرار داره . ویژگیهای خیلی خوبی داره از جمله مقاومت بالای سقف در برابر نیروهای جانبی ( بعلت حالت تعلیق و ضربه پذیری ) ، کاهش ضخامت سقف ، ایجاد مسیر مناسب عبور لوله های تاسیساتی . آشنایی با انواع تکنولوژی های اجرای سقف برای بالا بردن سرعت و کیفیت اجرای کار برای مدیران پروژه اهمیت زیادی داره مطلب مناسب و به جایی بود .

الهام ترابی

بچه ها من قبلا فایل رو از پریسا گرفته بودم خونده بودم بقیه چرا نظر گذاشتن؟؟؟؟!!!!! لینکشو که هنوز استاد نگذاشته!!!!!!

پریسا دهلقی

ممنونم از دوستام.خوشحال شدم که از مطلبم استفاده کردید.

سیامک بدیعی

درود بر شما من مخترع سقف سیاک هستم . سقف سیاک ، به هیچ عنوان از دسته سقف های تیرچه بلوکی نبوده و در این دسته سقف های بسیار بسیار خطرناک ، جای نمیگیرد ، این سقف در دسته سقف های دال بتنی مجَوَف (توخالی) قرار دارد و در عملکرد سازه ای ، با رفتار نوسانی سازی کاملا هم نوسان بوده و رفتار کاملا مناسبی را در هنگام زلزله از خود نشان خواهد داد ، برای اطلاعات بیشتر تنها کافیست سیاک (دفتر مرکزی ) را جستجو کنید

سیامک بدیعی

همچنین سقف سیاک ، دیگر هیچ نماینده ای ندارد و هر کسی که ادعای نمایندگی بنماید ، دزد و سارق است سپاسگذارم بدیعی

پریسا دهلقی

من در هر جا که مطالعه کردم سقف سیاک را همان سقف تیرچه بلوک گفتند با کمی تفاوت- ممنون از نظرتون آقای بدیعی اگر اطلاعاتی غیر از فایل من دارید در اختیار دوستان قرار دهید مچکرم

حمیدرضا آرندیان 922505002

با سلام و تشکر از مطلب خوبتون لازم دونستم در تکمیل پستتون یه سری مشخصات از سقف سیاک در اختیار بذارم: یکپارچگی سقف و کاهش وزن (وزن واحد سطح kg/m^2 240) امکان عبور تاسیسات میان سقفی امکان اجرا در دهانه¬های بلند (مثلا 18متر) به¬علت وجود فضای خالی بین این سقف و سقف کاذب این نوع سقف عایق حرارتی و صوتی خوبی به¬حساب می¬آید. در هر متر مربع از این سقف 6.5 کیلوگرم میلگرد و 0.1 مترمکعب بتن مصرف می¬شود. به¬دلیل ضرورت سقف کاذب هزینه¬های اجرایی بالاتر می¬رود. همچنین در¬صورت اجرای تاسیسات میان سقفی هزینه-های اجرایی این تاسیسات نسبت به حالت اجرای تاسیسات در کف سقف بیشتر است.