ورمیکس (سید حامد محمودی - کارشناسی معماری - معماری)

ورمیکس عایق حرارتی و صوتی است که بصورت ملات خشکنیمه آماده با پایه معدنی ورمیکولیت در پاکت های پلاستیکی مخصوص به وزن 25 کیلوگرم بسته بندی گردیده است. به سه گونه اصلی "با پایه گچی" ، "با پایه سیمانی" و "ورمیفایر" تقسیم میشود. این سیستم به دو روش "تخته ماله" و یا "پمپ پاششی" اجرا می شود . لایه ورمیکس اجرا شده میتواند بعنوان یک عایق حرارتی از انتقال حرارت بصورت رسانایی جلوگیری نموده و بدینوسیله بیش از 50٪ در انرژی صرفه جویی نماید.
در حال حاظر هزینه ساخت و ساز در کشور ما به شدت افزایش یافته و ما باید تمام تلاش خود را برای کاهش این هزینه ها انجام دهیم ، با استفاده از ورمیکس می توان 50 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کرد و از طرفی با استفاده از این سیستم به جای دوباره کاری یعنی استفاده از عایق و لایه گچ و خاک به صورت جدا ، این اتفاق همزمان می افتد.
/ 1 نظر / 42 بازدید
حسین قربانی بیدهندی

با عرض سلام و خسته نباشید نکته قابل ملاحظه ای که در مورد این عایق لازم دانستم که بگم این است که این عایق در مقابل آتش،مقاومت خوبی از خود نشان داده است و تامین کننده آیین نامه مقررات ملی ساختمان مبحث سوم (حفاظت ساختمان ها در مورد حریق)است. پس با در نظر گرفتن این موضوع به راحتی میتوان در موارد خاص از این عایق به راحتی استفاده کرد. با تشکر