ساختمان آنتی‌باکتریال برای مقابله با آلودگی هوا (فائزه گنجه-ارشد معماری)

ساختمان آنتی‌باکتریال، راهکار معماران برای مقابله با آلودگی هوا

شاید از دوردست این ساختمان همچون قلعه‌‌های بازی در پارک‌های کودکان به‌نظر برسد، اما این پوشش نایلونی یک فضای بسیار تمیز و عاری از میکروب را در داخل ساختمان به‌عنوان یک فضای اداری ایجاد می‌کند. این ایده‌ی جالب توسط یک شرکت ایتالیایی که در رم ساکن است به اجرا درآمده است. این شرکت سابقه‌ی ایجاد سازه‌هایی همچون چتر را برای نمای ساختمان‌ها و همچنین برج‌های مخابراتی با پوشش چمن را دارد

دلیل انتخاب این موضوع این بود که با توجه بهآلودگی های روزافزون در شهرها مخصوصا شهرهای بزرگ ارائه ی راهکارهایی در هر زمینه برای کاهش دادن این آلودگی ها امری ضروری است و اینکه در اینجا از معماری ساختمان هم می توان برای بهبود این وضعیت استفاده کرد برای من جالب بود
/ 5 نظر / 78 بازدید
تارا بهاری

ایده جالبیه . و اینکه این روزا می تونه خیلی مفید واقع بشه . اما ای کاش استفاده از این نوع ساختمان ها هر روز بیشتر و بیشتر تو سطح دنیا ترویج پیدا کنه . به نظر من تبلیغات از طرف این شرکت سازنده می تونه خیلی به این موضوع کمک کنه .به هر حال مرسی که ما رو هم در جریان این خبر گذاشتی .

سحر میرابی

قطعا همچین چیزی واسه شهر های آلوده خیلی خیلی میتونه مفید باشه...مرسی از مطلب جالبت.

فائزه گنجه

این شرکت تبلیغات در مورد این کارش کرده اما فکر میکنم هزینه ی کار بوده که باعث شده زیاد طرفدار نداشته باشه یه دلیل دیگشم این بوده که هرکسی این نمارو نمیپسنده.

فائزه گنجه

خواهش میکنم سحرجان..موفق باشی

علی مرادی

خصوصیت این ساختمان اینه که در مقیاس بزرگ عمل میکنه. مواد آنتی باکتریال که با استفاده از تکنولوژی نانو ساخته میشن میتونن در هر مقیاسی استفاده بشن و بصورت اسپری روی سطوح پاشیده بشن وخواص اون سطوح رو تغییربدن،در این سایت دوستان میتونن تا حدی با نحوه عملکرد و انواع این مواد آشنا بشن (http://irannano.org/edu/index.php?actn=papers_view&id=294)