سلول های خورشیدی در ساختمان (محمد جواد کبیری-مهندسی معماری-معماری)

در اینجا به خلاصه ای از استفاده ی بشر از خورشید در زمان های قدیم و استفاده ی از خورشید در حال حاضر با استفاده های نمتفاوت از ان میپردازیم.خلاصه ای از چگونگی ساخت اولین ابگرمکن خورشیدی ودیگ بخار ک با انرژی خورشیدی کار میکند پرداخته ایم.
و در انتها به دیوار ها و سقفهای متحرک که به سوی خورشید حرکت میکنند تا حداکثر استفاده را در طول روز از خورشید داشته باشیم نوشته شده.
دلیل انتخاب:بزرگترین دلیل من برای انتخاب این موضوع بحران انرژی و رو ب اتمام بودن سوخت های فسیلی بوده که این موضوع نه تنها مبنای کلی ساختمانسازی ها را تحت تاثیر میگذارد،بلکه بر شیوه ی زندگی بشر نیز تاثیر میگذارد.
ضعف:از نقاط ضعف مطلب میتوان ب اجمالی بودن بعضی از مطالب اشاره کرد.
/ 1 نظر / 67 بازدید
محمد جواد كبيري

با سلام. بايد رر خصوص اين مطلب اضافه كنم كه از معايب سلول هاي خورشيدي در ساختمان ها هزينه ي بالاي ان هست كه براي خود كفايي انرزي در يك ساختمان بايد از تكنولوزي روز و صفحات جرخشي نسبت ب حركت خورشيد و همجنين تعدد تعداد ان ها نيز مورد توجه بايد قرار كيرد. علاوه بر اين ها نبودن نور خورشيد در كل شبانه روز مهمترين معايب ان محسوب ميشود ك براي ذخيره ي انرزي ان بايد سيستم ذخيره ي انرزي نيز نسب كرد ك هزينه هاي ان بسيار بالا ميرود و همجنين در زمستان روز كوتاه ميشود ك امكان تامين انرزي كمتر ميشود. در انتها ميتوان كفت اكر جه هزينه هاي ان براي استفاده در ساختمان زياد هست ولي با توجه ب رايكان بودن ان ميتواند هزينه ي خود را در طولاني مدت باز كرداند. اميدوار هستم با اين سرعت بالاي توسعه ي بالاي علم فكري هم به معايب اين سيستم بسيار كاربردي شود و معايب ان تا حد امكان كم شود.با توجه ب بحران انرزي ك.بيش رو داريم اين يك امر بسيار ضروري و مهم محسوب ميشود.