هتلی جدید در دبی با ۲۱ طبقه زیر آب (نسیم زنده دل گیلاوندانی - تکنولوژی معماری)

تصور کنید قدم به ساختمانی می‌گذارید اما به جای اینکه وقتی وارد آسانسور شدید، به سمت بالارفته و نمایی وسیع از شهر و یا ساحل دریا دیده شود، به ۶۰ متری زیر آب بروید و با ماهیانی که در آب جابجا می‌شوند روبرو ‌شوید! نه این یک فیلم یا رمان تخیلی اوایل قرن بیستم نیست و قرار نیست به یک پایگاه مخفی در اعماق آب بروید؛ این هتلی است که یک گروه طراح قرار است در دبی و در سواحل خلیج فارس به آن رنگ واقعیت ببخشند.

یک شرکت سوئیسی با نام دی.او.تی (Deep Ocean Technology) به تازگی طرح هتلی آبی دیسکی شکل خود را برای ساخت در دبی به تصویب رسانده‌اند که نیمی از این هتل یعنی ۲۱ طبقه از آن در اعماق آب خواهد بود و نیم دیگر ان بر روی آب ساخته خواهد شد.
البته این اولین باری نیست که ایده ساخت چنین هتلی مطرح می‌شود اما در مرتبه گذشته که اتفاقا باز هم در دبی مطرح شده بود، طرح کاملا راکد شده و پروژه آغاز نشد. با وجود فناوری بکار رفته در ساخت این هتل و لذت و استفاده انسان‌ها از آن به نظر چنین بنایی باعث بیشتر شدن تخریب محیط زیست خواهد شد.
منبع: فارنت
/ 24 نظر / 60 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صادق حسن پور

از نظر جالب بودن ایده خوبی بود.اما ایا واقعا این عربها که شما این همه بهشون افتخار میکنید به فکر خساراتی که این هتل زیر ابشون به اکوسیستم میزنه حتی یک دقیقه فکر کردن؟؟؟؟یا اصلا براشون مهمه اگه مهمه برای جلوگیری از این خسارت چکاری قراره انجام بدن؟؟؟؟

زهرا مومنی

از نظر جاذبه گردشگری خوبه ولی با این حرکت خلیج فارسمون نابود میشه!

رضا صحرایی

بسیار خارق العاده است .ولی ما که تابستون رفته بودیم خیلی گرون بود ولی بسیار دراماتیکه

زهرا شیرکوند

نسیم ایول داری فقط میتونم بگم زیباست واقعا دم معمارش گرم.

محمد حسین سبزی

خیلی جالب بود ممنون

نسترن خانی

نمیدونم چرافکرمیکنیداین ایده جالبه!!! به نظرمن ارزش نداره که برای داشتن ی اقامت رویایی تو عمق دریا محیط زیست رو تخریب کنیم در صورتی که میتوان باطراحی ی هتل با دیوارهایی از آکواریوم همین حس رو تجربه کرد.

مریم شهبازی

منم با نسترن جون موافقم. قرار نیست هر ایده جالبی اجرا بشه باید همه جوانب از جمله محیط زیست و هزینه اجرا رو در نظر گرفت.این جالبه ی معمار مثل رایت ی خونه میسازه بدون تخریب حتی صخره هایی ک داخل فضا هستند درمقابل ی معمار دیگه ی طرح میده ک بخش عمده محیط رو خراب میکنه!!! همه هم از ایدش استقبال میکنن.

طاهره كرمي

نسیم جان ممنون به نظر من در نگاه اول طرح خیلی جالبی به نظر میرسه ولی اگه قرار باشه با اجرا شدنش به محیط زیست ضرر برسه همون بهتره که اجرا نشه‘ چون محیط زیست فقط برای ما نیست, نسل های بعد از ما هم باید بتونن ازش استفاده کنن

مونیکا کریمی

نسیم جان مرسی خیلی عالیه واقعا طرح خیلی خاصیه ولی به نظر من اگه میخواد اجرایی بشه باید یه تغییراتی داشته باشه تا به محیط زیست آسیب نرسونه