بلوک ساختمانی همکریت (معصومه سلمانی - کارشناسی معماری - معماری)

این بلوکها جایگزینی خوبی برای بلوکهای بتنی است و هفت برا بر سخت تر و محکم تر از بلوک مشابه بتنی می باشد .مواد تشکیل دهنده این بلوک ها بوته گیاه، خاک رس و آب  است بدین صورت که در هنگام دروکردن محصول، قسمتی از گیاه که بر روی زمین باقی می ماند، که پس از جمع آوری در یک مکان خشک دپو میشود، بوته گیاه آماده بهره برداری میشود . سپس بوته خشک شده به همراه آب و خاک رس که حکم چسب را دارد،با هم مخلوط میشود.
بلوک ساختمانی همکریت از کربن خنثی تشکیل شده است. این کربن به صورت کربن منفی فعال میشود و گاز دی اکسید کربن را از اتمسفر جذب میکند.

مصالحی که ما امروزه در ساختمان سازی استفاده میکنیم ، یا با طبیعت ناسازگار هستند و یا سازگاری چندانی با محیط زیست ندارند ، ولی بلوک های ساختمانی همکریت به دلیل دارا بودن مواد طبیعی ( بوته گیاه ، خاک ،آب ) علاوه بر سازگاری با محیط زیست دارای مزایایی از جمله سبکی، مقاوم بودن و عایق صوت و حرارت بودن ، است و از دیگر مزایای آن میتوان به  کم هزینه بودنش اشاره کرد .
/ 2 نظر / 98 بازدید
حسین قربانی بیدهندی

مطلب جالبی بود . سوالی که اینجا پیش می آید این که آیا این بلوک ها میتواند در ساختمان نقش سازه ای داشته باشد یا خیر ؟

بهزاد امانی

ممنون از مطلب خوبتون فقط ممنون میشم درباره ی قیمت همکریت و یا این که در ایران هم مورد استفاده قرار میگیرد و همچنین مقاومت آن در برابر سولفات ها .مطلب بگذارید