ساختمان های بتنی وبتن آرمه (امیرحسین البرزی-عمران-ساختمان های بتنی)

ساختمان های بتن آرمه و توضیحاتی مختصر در مورد نحوه اجرای آن درساختمانهای بتنی . که برای اسکلت اصلی آن از بتن آرمه (سیمان، شن، ما سه و فولاد به صورت ساده یا آجدار) استفاده شده باشد. در ساختمانهای بتنی سقفها بوسیله تاوه (دالهای بتنی) پوشیده می‌شود. و یا از سقفهای تیرچه و بلوک و یا سایر سقفهای پیش ساخته استفاده می‌گردد. و برای دیوارهای جداکننده (پارتیشن) ممکن است ازانواع آجر مانند سفال تیغه‌ای، آجر ماشینی سوراخ دار آجر معمولی کوره و یا تیغه گچی و یا چوب استفاده شود ممکن است از دیوارهای بتن آرمه نیز استفاده شود. به هر حال اولین نوع ساختمان شاه تیرها و ستونها از بتن آرمه ساخته می‌شود.
از نظر من ساختمان های بتنی از نظر طراحی از قطعات سازه ای کششی مستقیم وکشش ناشی از خمش ساخته شده است.به همین جهت برای جبران ضعف مقاومت کششی بتن ایده های بتن مسلح ابداع شد.در این روش در هرقسمت ازسازه که تحت کشش قرار می گیرد از فولاد به عنوان یک ماده مقاوم در مقابل کشش ایجاد شده استفاده میشود.باید توجه داشت که بن مقاومت قابل قبولی درمقایسه با بسیاری از مصالح ساختمانی است
/ 2 نظر / 42 بازدید
عرفان فرهنگ

سلام امیرجان. ممنون از مطلب خوبت.میخواستم بدونم با توجه به تنوع آب وهوایی کشورمون چه نوع بتن هایی(به طور خاص و چه افزودنی ای) رو با توجه به اقلیم هر منطقه پیشنهاد میکنید؟؟؟؟

فرشاد بهمن آبادي

سلام اميرحسين مطلبت واقعا جامع بود به خصوص در مورد FRP ها فقط يك سوال داشتم ........... فرق الياف شيشه اي . آراميدي و كربني در چي هست ؟؟ يعني از هر كدام از اين الياف ها در چه جايي بايد استفاده بشه ؟؟؟